Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosi, orvosi egyetem...

Állatorvosi, orvosi egyetem mellett van időtök sportolni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az állatorvosit, de általános iskolás korom óta sportolok heti 2-3 alkalommal. Ezt tudom reálisan folytatni, vagy felejtsem el?

júl. 25. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tőled függ, nem lehet megmondani így
júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

"Ezt tudom reálisan folytatni, vagy felejtsem el?"


Az ilyen teljesen felesleges időpazarlást érdemes elfelejteni, ha eddig nem lettél élsportoló ezután sem lesz belőled semmi, azt a "pozitív" hatást a szervezetedben amit a sport kivált 1 év alatt azt megfelelő kemikáliákkal 1 nap alatt el lehet érni, ezzel megspórolva rengeteg feleslegesen elvesztegetett időt, de majd úgyis tanulsz anatómiát és rájössz magadtól.


Üdv: Dr. Steroid

júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, Baji Balázs úgy végezte el az állatorvosit, hogy közben minden évben ronggyá verte a hazai mezőnyt 110 gáton, és európa-bajnoki és világbajnoki érmet is nyert ez idő alatt. Ezt nyilván nem lehet megtenni, ha nincs időd heti 2-3 alkalommal edzeni. Mondjuk akkor se, ha csak ennyi van. Tehát elvi lehetőséged biztos, hogy van.

Nyilván attól függ, mennyi időt vesz igénybe az edzés (azért nem mindegy, hogy a kollégiumi szobádban súlyzózol fél órát, vagy egy délutánod elmegy arra, hogy egy isten háta mögötti lovardába kiérj, edzz, elvégezz minden lóápolást majd hazaérj), milyen eredményekre hajtasz az egyetemen (nyilván nem ugyanazt kell produkálnod a vörös diploma reményében, mint azért, hogy csak ne bukj meg), és ezeket az eredményeket mennyi idő/energiabefektetéssel tudod elérni. Elég az órán figyelni, elég átlapozni, vagy minden délután hosszú órákat kell a tankönyv felett görnyedni.

Ezek mind-mind befolyásolják, és ezek közül egyiket se tudjuk. De ha tudnánk is, ez nem olyan, hogy fogjuk, beírjuk egy képletbe, és kiköpi, hogy igen, lesz időd, vagy nem, nem lesz.

júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Te képességeidtől függ. Én nem sportoltam sohasem rendszerességgel, és nem is tudnék mellette rendszeresen sportolni, de többen is teszik, szóval nem lehetetlen.

Tesinek el tudod fogadtatni.

júl. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as tök jól leírta. Egyelőre nem tudok semmi biztosat mondani, mert tavasz óta azt rebesgetik, hogy minden tárgy minden órán katalógusos lesz, és ha ez tényleg így lesz, akkor viszont nem igen lesz időd (vagyis inkább alkalmad) a sportolásra.
júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk bevált rendszer volt, hogy például biomatematika idejében párhuzamosan kondiztunk, és elértük mindketten a vizsga alóli felmentést ugyanúgy (felső 10%-ban kellett szerepelni egy pontrendszerben). Speciel a tavalyi órarendünket nézve beilleszhető volt hétköznap 3-4 alkalom. De ezt az #5-ös által leírt feltételek hiányában nem hiszem, hogy kivitelezni tudtuk volna.
júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mit kell álszenteskedni és hasztalannak értékelni a válaszom. Leírtam a tapasztalatom, lehet puffogni!
júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Tudod folytatni. Sok évfolyamtársam edz ilyen rendszerességgel. Persze jó időbeosztás is kell hozzá, de azért heti 2-3 alkalom nem a világ vége, ennyi belefér.
aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!