Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogyan jött ki az ELTE-ÁJK-n?

Ez hogyan jött ki az ELTE-ÁJK-n?

Figyelt kérdés

Felvettek, szóval nem a sértettség okán agyalok (azért nem bántam volna, ha az 500 pontom elég államira, nem mindegy félévenként az a 200e feletti összeg, és ugye itt esély nem lesz átkerülni, hiszen nem indul állami, ergo senki nem fog onnan kiesni, akinek a helyére kerülhetünk). Államin idén nem indul munkaügy, ktg-n 500 lett a ponthatár.

Megnéztem a statisztikát.

Tavaly államira volt 130 jelentkező, ebből 21 első helyen. Idén 115 jelentkezőből 46 első helyes. Egyszerűen érthetelen, miért nem indul el államin a szak, nyilván nem azért, mert annyira alacsony színvonalú volt a 46 jelentkező (eddig 10-12 emberrel beszéltem, aki jön, ugye mindenkinek megvan az 500 pontja, mindnek az állami volt első helyen).

Az 500 pont is meglepő, pláne, mert a többség azért nem most érettségizett, alig van emelt valakinek, és a közép ugye kevesebbet ér, mint eddig. A szakképesítésért és munkáért meg nem járt annyi plusz, hogy ennyire felnyomja...


Nincs jelentősége, de azért kattog az agyam, hátha valakinek van tippje :)



júl. 25. 11:16
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Átcsoportosítani akkor szoktak, ha annyira nincs jelentkező (itt van); ha annyira pocsék a jelentkezők eredménye, hogy nem éri el a minimumot (ez se igaz); vagy ha annyi azonos pontú van, hogy egy ponttal alacsonyabb határral nagyon túllépnék a tervezett keretet (nyilván 500-nál ez se nagyon lehet).
júl. 25. 13:41
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőre mentél? ha igen miért ragaszkodtál az ELTE-hez? (Jó tudom, hogy a KRE biztos nem olyan jó, de ott van állami)
júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
12, na de itt is hirdettek államit :) Először be sem akartam írni a ktg-t, mert őszintén szólva max ponttal eszedbe jut, hogy nem kerülsz be államira, ha tavaly 386 volt a ponthatár? És azért ELTE, mert onnan van jó tapasztalat mások által.
júl. 25. 13:51
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ezt a keretszámot máshová tették át.
júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
14, nyilván áttették, mert biztosan nem hagy bent az ELTE 40 helyet államin; de hasra csapva nem dobják át, indok nem nagyon látszik rá. És átcsoportosítással se szokták megtenni, hogy nullára csökkentsék.
júl. 25. 15:15
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Most már mindegy nem indul, ez a tény. Még csak nem is minősül jogszabály sértőnek, hogy fellebbezni lehessen a döntés ellen.
júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

13# ott nappalin hirdették egyedül az államit.

Jogász levelezőn egyedül:

DE-ÁJK

KRE-ÁJK

ME-ÁJK

SZE-DFK van állami.

júl. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
17, te miről beszélsz? Nem egy meccset nézünk, nem jogász szak a kérdés.
júl. 26. 07:53
 19/25 anonim ***** válasza:
oops ^^'
júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
19, péntek van, reggel, megbocsátom 😂
júl. 26. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!