Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemet ajánlanátok?...

Milyen egyetemet ajánlanátok? Töri, angol, német emelt?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, de nem tudom mitévő legyek. Németből és angolból c1em van. Nagyon szeretek utazni, és szeretnék nagyon sikeres lenni. Szerintem jól beszélek az emberekkel, nincs semmilyen szorongásom. Pszichológiai/ önfejlesztéssel kapcsolatos könyveket szoktam olvasni. A természettudományok(kémia, fizika) a gyengeségeim. Szerintem az interperszonális intelligenciám a legmagasabb. Négyes vagyok matekból, infóból. A többi tantárgyból ötös vagyok. Szeretnék egy olyan munkát, amivel kényelmesen meg tudok élni, esetleg utazhatok és még az én képességeimnek is megfelelő. Tippek?

júl. 17. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Turisztikai terület
júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Tanulj
júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is a kemia, fizika a gyengesegeim :)
júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
menj ki nemetorszagba, ott sokat fizetnek
júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És németországban mit dolgozzak?:)
júl. 17. 16:29
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Én valami gazdasági területet javaslok (kereskedelem és marketing, kereskedelem és turizmus stb)
júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Nemetorszagban? Akarmit, amit itt Magyarországon dolgoznal, csak ott tobb penzt adnak erte:)
júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Nemzetközi gazdálkodással több a lehetőség, mint turizmus vendéglátással. Ha elfogadsz egy tanácsot, angolul csináld, pl Corvinuson van ilyen angolul, nívós képzés. Erasmussal is élj, ismerősömnek angol nyelvű nemzetközi gazdálkodáson volt 1 évet Amszterdamban, azóta is kint van, jól keres. Ha van nyelvismereted, bárhol feltalálod magad.


Kereskedelem marketinget nem javaslok, a "legbüfébb" gazdasági szak, akkor már inkább pénzügy számvitel. Bár az meg olyan, hogy elvagy egy irodában egy full monoton munkával, utazgatni ott nem sokat fogsz, kivéve ha valami vezérigazgató vagy vagy felszpod magad valahova.

júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

"Négyes vagyok matekból, infóból."

ezzel szerintem még egy informatikai szakot is megcélozhatnál, nyelvtudással gondolom többre mennél mint egy mezei programozó

júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
#9 Szerintem meg pont hogy ezekhez az emeltekhez nem jók az informatika szakok. Jónéhány szaktársam jött emelt töri/angollal és hát ők azok akik szenvednek. Én is a Nemzetközi Gazdálkodást ajánlom, szerintem az tetszene.
júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!