Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt fizika érettségi 0-ról?

Emelt fizika érettségi 0-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!🤗 Nemrég érettségiztem le és kb fél éve kételkedem igazán a faktjaimban és a szakban amit választottam. Kitűnő lett az érettségim, töriből, angolból emelteztem és ELTE nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem angol nyelven. Már a faktok kiválasztásakor is érdekelt az építészmérnöki kar a BMN-n, de könnyen lebeszéltek róla, mondván, hogy úgysem menne a matek-fizika (akkor még magasról tojtam a dolgokra) és hát a tanárok sem voltak a legkedvesebbek, ezzel együtt én is lebeszéltem magam, hiszen én sem voltam biztos a döntésemben és a számomra könnyebbnek tűnő utat választottam. De most, hogy így túl vagyok ezen az egészen, kezdem ezt mind nagyon megbánni. Szinte biztos, hogy erre a szakra felvesznek és már nagyban tervezem a költözést is. Ha felvesznek természetesen elkezdeném az egyetemet, megnézem milyen, az is lehet, hogy tetszeni fog, de ellenkező esetben, ha biztosabbá válik a másik út, akkor mit gondoltok, mennyi idő lenne felkészülni emelt fizikára kb 70% körüli eredménnyel, konkrétan a 0-ról / nektek mennyi idő volt?

A rajzzal nem lenne gond, amióta az eszemet tudom szenvedélyem a rajz, festés, barkácsolás. Vizuális iskolába is jártam 4 évet.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, és bocsi a sok rizsáért😅



júl. 17. 02:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj elírtam BME
júl. 17. 02:32
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már végezd el a nemzetközi gazdálkodás szakot, hacsak nem utálod meg nagyon közben. Nagyon jól fog jönni ugyanis az a diploma, sokat ér majd az életben. S végzés után ha még mindig lesz kedved, elvégezheted az építészmérnökit is. Ha kellőképpen intelligens vagy, meg tudod csinálni az emelt fizika érettségit ehhez, egyáltalán nem lehetetlen rá felkészülni. Sajnos az építész szakma telített, nem könnyű jó állást találni.
júl. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, bár minimum egy, de akár kettő évet rá kell szánni a felkészülésre egy emeltre, ha nulláról indul az ember. Bár, egyetem mellett, főleg nappalin, nem kis falat pluszban még egy emelt érettségire készülni.
júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!