Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az szte történelem-etik...

Milyen az szte történelem-etika osztatlan tanári szak?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén éppen keresem az utam és habár érdekel a történelem és elég jó is voltam belőle érdekelne a véleményetek. (Etikából érettségiztem is)

Jelenleg egy másik szakot végzek de ez nagyon nem én vagyok.



júl. 8. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az etika elég büfé, főként, hogy idéntől érettségizni sem lehet belőle, szóval azt sem lehetne mondani, hogy magántanárként annyira jól megélnél belőle. Töriből viszont igen, de azt is magánoktatás keretein belül. Megyeszékhelyeken 5-10 ezer/órát simán kifizetnek olyanok, akik szeretnének jó eredményű töri emeltet például finanszírozott jogászra.
júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az etikát felejtsd el. Ennél bármelyik idegen nyelvi szak ezerszer többet ér, de még egy magyar szak is, ami annyira nem ritka, de legalább kötelező érettségi tárgy. Töritanárból van a legkevésbé hiány, na most az etikával funkcionálisan te egy egyszakos töritanár leszel (vedd figyelembe, hogy technikumokban pl. nincs is ilyen tantárgy). A vicc viszont az, hogy maga az egyetem ennek ellenére nem könnyű (mármint az etika szak sem). Úgyhogy minimálisan több energiaráfordítással sokkal többre mész egy idegen nyelvvel, egy magyarral, vagy amit még szoktak a töri mellé választani, földrajzzal.
júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyet értek azokkal, akik az etikát nagyon nem javasolják. Óraszáma alig valami, a legtöbb suliban általában kiadják valakinek aki elvégzett egy ilyen irányú továbbképzést. Tölteléktárgy a diákoknak és a tanároknak is, utóbbiak sokszor azért kapják meg, hogy meglegyen a kötelező 24 órájuk. Tehát, ahogy a 2-es is írta valójában egyszakos tanár leszel, ami mindenképpen hátrány az álláskeresésnél. Ráadásul egy nem túl keresett szakkal.

Ami még feltűnt, hogy tudományegyetemeket írtál kulcsszónak, gondolom oda mennél. Na ez felejtős. Ezeken a nagynevű egyetemeken kétszer annyi a követelmény, mint a kisebb vidéki helyeken. Gyakorlatilag végig szívatnak öt évet, történész szintet elvárva, de a diplomád semmivel nem fog többet érni, mint azé, aki kisebb helyen fele szívással végzett. Ez nem a versenyszféra, a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy éppen hol szereztél diplomát. Megvan vagy nincs, ennyi a kérdés.

júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!