Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb gazdasági...

Melyik a legjobb gazdasági egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne melyik egyetemre érdemes jelentkezni gazdasági mesterképzésre, főként Budapesten? Szerintetek melyik a legjobb képzést adó egyetem vagy melyiknek van a legjobb híre? Főleg pénzügy és nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szak érdekel.

júl. 7. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Corvinus, ELTE
júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
BCE, BGE, én az ELTÉ-t nem tartom kompetensnek. Ami engem illet, még a BME-t is elé sorolom.
júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
ELTE évek óta a legjobbra értékelt magyar egyetem. Én inkább a BGE-t kivenném a listáról, kb bárki be tud jutni, fizetősön sincs magas ponthatár, illetőleg minden nevetség tárgyát illető érettségi tárgyat elfogadnak és szórják a plusz pontokat. Nem egy nagy cucc bekerülni. Az oktatók is tárgyként kezelik a hallgatókat, sokszor magas lovon, kicseszett lekezelően nyilvanulnak meg.
júl. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem a Corvinus után az ELTE tűnik legszimpatikusabbnak. Mi a véleményetek az ELTE gazdasági képzéseiről?
júl. 8. 02:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Fővárosban BCE, BGE, BME, ELTE, vidéken DE, PTE, SZTE (ABC, nem minőségi sorrendben)

Érdemi különbség nincs a képzések színvonala és nehézsége között. Az egyik helyen a számvitellel szívatnak halálba, a másikon pénzüggyel, a harmadikon meg a joggal. Bármelyiket választod, nem lősz mellé.

júl. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

ELTÉ-n előbb tanulsz kontírozni, utána a vállalatgazdaságtan alapjait... Elég agyament tanterv. Sokkal praktikusabb, ha az alapokkal kezdesz, mint pl a BCE-n.

Az ELTE nem gazdasági profilú intézmény, újak a diszciplinában, emiatt sem gondolom, hogy a legjobb választás. Még le kell tisztulniuk.

júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

BGE-n továbbra is kötelező az emelt érettségi, szóval nem vesznek fel bárkit. Gazdálkodási és menedzsment szakra 407 pont volt az állami tavaly, ha jól emlékszem.

De tény, szép nagy egyetem, sok hallgatóval.

júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én BGE-re járok és nagyon elégedett vagyok a képzéssel, de összehasonlítani nem tudom mással, mert más gazdasági egyetemről nincs tapasztalatom. :)
júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!