Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy pénzügy-számviteli szakon...

Egy pénzügy-számviteli szakon mi a tanterv, mihez lehetne hasonlítani azt amit tanulunk?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki ilyen szakon végzett vagy oda jár, tudna 1-2 információt írni? Hálás lennék!

júl. 7. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mihez szeretnéd hasonlítani?

Nem is értem a kérdést...

Nyilván speciálisan a psz anyagot fogod tanulni.


pü: FV-PV, annuituás, CAPM, LC-SC opciók

szv: mérleg, CF, er.kimut, kontírozás, szla-szám, ktghelyek, amort, FIFO, adószabályok

júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 igen ezekre gondoltam köszi!
júl. 7. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beírod a keresőbe, hogy “pénzügy és számvitel szak tanterv”, és csomó találatot ad ki a különböző egyetemekről. Nagy különbség nincs ezek között.

A szakon vannak az első válaszoló által leírt szak specifikus dolgok, ezen kívül módszertani tárgyak (matekos tárgyak), valamint elméleti közgazdaságtani (mikro- és makroökonómia), és üzleti tárgyak (pl. menedzsment, marketing) vannak.

júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszolót kiegészíteném annyival, hogy a psz-t lehet hasonlítani CFA/CPA tanfolyamhoz, ACCA tanfolyamhoz, mérlegképes könyvelői tanfolyamhoz, és persze pénzügy és számviteli ügyintéző FOSZK-hoz. Természetesen vannak elemek, amiket a psz alapszak az előbb felsorolt tanfolyamok tananyagából tartalmaz, és van nagyon sok olyan, amit nem. Egy CFA vagy ACCA például jobban elmélyít az adott területen. Kicsit úgy képzeld el, mintha vennél egy mérlegképes könyvelői képzést, megfűszereznéd joggal és infóval, hozzáadnád a CFA és az ACCA tananyagának felét, plusz egy minimális menedzsment képzést. Bocsánat, hogy ilyen összetett a válaszom, de úgy gondolom, hogy a kérdés is nehezen érthető, nem tudok konkrétummal felelni rá.
júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 természetes én se tudtam jobban megfogalmazni köszönöm!!
júl. 8. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!