Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire érdemes inkább specializá...

Mire érdemes inkább specializálódni az egyetemen pénzügy és számvitelen?

Figyelt kérdés

Adózás vagy számvitel?


Dolgozom egy ideje a könyvvizsgálat területén, viszont egyre jobban elkezdett az adózás érdekelni, beszippantani, és szerintem elég jól is megy. Jobban is érdekel. Több időt van kedvem vele foglalkozni magamtól. Hasznosabbnak is találom.


Igazából elbizonytalanodtam, mert a racionális nyilván az lenne, hogyha ezt a számviteli vonalat erőltetném, ebben van tapasztalatom. Szeretem a számvitelt is, csak borzasztó sokat kontírozunk papíron az egyetemen, amit annyira nem kedvelek. Eleinte sokkal nagyobb lelkesedéssel voltam érte. Viszont a szakdolgozatot lehet könnyebben meg tudnám írni így ebben a témában, hogy ezt csinálom. (Nyilván a spec választás predesztinálja a témát)


Ti mit gondoltok, melyik területet érdemesebb választanom?


jún. 18. 19:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Kicsit az is elveszi a kedvemet a számviteltől, hogy az ilyen gyűjtő spec. Szóval bárkit felvesznek oda. Nekem hálistennek jó jegyeim vannak, részben ezért hajtottam, hogy majd ha oda kerülök, akkor ne okozzon fejtörés, hogy hova elég az átlagom.
jún. 18. 19:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Arra, ami érdekel, és amivel hosszútávon szívesebben foglalkozol. Mindkét szakterület keresett, nincsenek nagyságrendi különbségek köztük.
jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Számvitel akkor, ha könyvvizsgálat a célod.

Én a számiteli tudásom nagy részét ma már alg használom, ritkán van rá szükség, hogy végiggondoljak valamit, mert annyir ritkán forul elő.


Ha pl kisvállalati könyvelés a célod, az adózás ezerszer jobb választás.

Multihoz adatrögzítőnek meg tljesen mindegy.

jún. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!