Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen nem kapok visszaj...

Az egyetemen nem kapok visszajelzést a beadott kódjaimmal kapcsolatban. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Most végeztem az első évemmel. Az egyik tárgyból heti szinten volt beadandó, amit egy bíró nevű rendszerre kellett feltölteni. A bíró minden függvényt tesztel valamennyi tesztesetre, és az alapján ad pontot rá, így alakul ki a beadandóra kapott pontszám. De a problémám nem is ezzel van, hanem a visszajelzések hiányával. Annyit látok, hogy melyik tesztekre nem adott pontot a bíró, de a kód lehet bármennyire átláthatatlán, bármilyen gányolás, tákolás, a lényeg hogy működjön. Visszajelzések nélkül pedig nem vagyok teljesen biztos abban, hogy jó munkát végeztem.


Olvastam ezen az oldalon, hogy cégeknél van code review, amikor megnézik, és szóban értékelik a kódodat. Na ilyen a mi egyetemünkön nincs, pedig ez egy oktatási intézmény!


Ezt most én látom ekkora problémának?

Más egyetemeken ez hogy működik?



tegnapelőtt 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Német egyetemen el tudom mesélni, hogy hogy müködik. Családtagomat felkészítettem IOT témában, csinált egy projektmunkát, írt 40 oldal dokumantációt, amit prezentált, majd kiküldték 20 percre, tanakodtak, majd kapott 2-es (magyar 4-es). A 20 perc tanakodásról kiderült, hogy bele sem szagoltak addig, aztán csak át kellett nézni, hogy legyen egy összkép, ezt ott helyben tették meg, holott hetekkel elötte le kellett adni.


"hogy cégeknél van code review"

Igen, biztonságkritikus programoknál, ami repülésirányítást szolgál, vasúti jelzéstechnikát irányít stb.

Ami nem biztonságkritikus, ott annyi a követelmény, hogy "müködjön".


Ilyen környezetben egy kollégám készített egy diagnosztikai szoftvert, a kutya nem nézett rá a kódra, mert nem biztonságkritikus.

tegnapelőtt 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik egyetem ez, Gábor Dénes?
tegnapelőtt 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ebben egyébként biztos vagy? Normális esetben nézik pl., hogy milyen gyors a programod és ha nem elég jó, akkor nem adnak rá pontot vagy kevesebbet. Vagyis hogy bármilyen rossz nem lehet.


#1

Hogy mi? :D

A miénk se biztonságkritikus, de azért van rendesen review. Ez elég alap és nem is dolgoznék olyan helyen, ahol ez nincs.

tegnapelőtt 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3# megnyugodhatsz, hogy nálunk dolgoznál. :)

Itt a németek sem szoktak nemet mondani, ha ajánlatot kapnak.


A biztonságkritikus szoftvereink, amit eladunk(pontosabban hardvert adunk el, amibe írjuk a felhasználói szoftverét), azoknál Review, meg review review-ja, plusz a 6000 oldal dokut is több körben review-zzák, validáják, gutachtenezik, de a belsö toolokat kb. mindenki lexarja.


Kaptam már olyan eszközt, ami részben használhatatlan, amikor reklamáltam, az volt a válasz, hogy ja, valakinek az egyetemi projektmunkája volt 10 éve, úgyhogy már nem elérhetö az alkotója.

tegnapelőtt 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Nem, bocs, az én gerincem nem eladó. Fizethetné 10 millió dollárt havonta Hitler, akkor se dolgoznék neki.


Az a 6 ezer oldalas doksi, ami nektek csak biztonságkritikus szoftverekhez kell, na, az nálunk az alap minden szoftverhez.

A belső szoftverek az teljesen más, ne is hozd ide.

tegnapelőtt 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#2 leírtak alapján a szegedi
tegnap 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7 valóban az.
tegnap 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

P.S. "Hát, tényleg nem lehet túl jó cég, ha alkalmaz egy olyan személyt,"


Valóban egyre élhetetlenebb (mint mindenhol), mert mostani generációból szinte csak selejt jön, magas egóval, nulla tudással és nulla szorgalommal. :(

Tisztelet a kivételnek!

tegnap 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Minden generációban megvan a minőségi réteg. Lehet, hogy a mostaniból kevesebb ilyen van, de a nagyobb, nevesebb cégek válogathatnak. Ez nálunk is így megy.

Nálunk is, akiket felveszünk pl. juniorként, raw skill-eket tekintve már átlag medior-okkal vetekednek, de nincs meg még a tényleges tapasztalatuk, hogy medior-ok legyenek.


Én, ahhoz hogy elkerüljem az olyan gagyi helyeket, mint amit a #4-es leírt, elég komolyan megszűröm, hogy hova jelentkezem vagy milyen állást fogadok el. Emiatt pedig én eddig csak a világ top 100 IT cégeinél dolgoztam.


Nyilván van rálátásom más területekre is, mert van kkv-t vezető ismerősöm, de ezeknél a helyeknél már azért látni a minőségromlást.

ma 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!