Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem sikerült idén bejutnom az orvosira, így jövőre újra próbálkozom. Érettségi után vagyok, és az év során szeretném intenzíven tanulni a biológiát és kémiát. Viszont szeretnék valamit csinálni mellette, hogy ne itthon tengessek, és a társadalombiztosításom is megmaradjon.

Mit javasolnátok, mit csináljak az év alatt, ami nem veszi el az időmet a tanulástól, de mégis hasznos és aktív tevékenység? Sok helyről hallottam már a tanfolyamok és a munkavállalás lehetőségéről is.

Van esetleg olyan munka, amit érettségivel, tapasztalat nélkül is végezhetnék, esetleg valami, ami egészségügyi területen van? Ha pedig tanfolyamot javasolnátok, milyen típusút, hogy ne vigye el az állami féléveim?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!



jún. 30. 18:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Igaza lehet a katonamanias sracnak, O1G maniaja a militarizacio es a lakossag fasizalodasa, szoval igen, ezt is eron felul tamogatjak, mint a pulyacsinalast penzert.
júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Reszmunkaidot vagy alkalmi bejelentest javaslok. Facebook allaskereso csoportok vagy munkakozvetitok tudnak segiteni alkalmi bejelntesben. De rugalmasnak kell lenni, mert altalaban egy nappal elotte szolnak. Gyar, nyomda, termeles, takaritas, kisegites ezek a leggyakoribb helyek. Egyetertek azzal, hogy a 40 ora beszippanta es ha eddig nem dolgoztak lehet sokkolna kicsit. Szerintem felesleges tanfolyamokat csinalni, amelyik er valamit az tuti fizetos, a tobbi semmi olyat nem ad, amit ne tudnal betanulni egy munkahelyen ha bekerulsz.
júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12 de ezek átalában diákmunkák. Elég nehéz lesz munkát találnia, mert ő nem lesz az.
júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%
Munkaero kolcsonzo lehet tud neki segiteni akkor is. Illetve en egyszer bementem egy random nyomdaba es megkerdeztem, kell-e alkalmi kisegites es azt mondtak, egy ilyen alkalmi-jellegu dologban benne lennenek ok is (ilyenkor szerintem nem is rendes munkavallalonak szamit - pont ezert a Tb-t viszont fizetni kell). Proba-szerencse, de valoban nem annyira egyszeru, mint diakkent.
júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Csak olyat jelöltél meg, ahova biztos nem vesznek fel? Ha valahova mégis felvesznek, akkor passziváltasd, így nem mennek a féléveid, de lesz TB-d.
tegnap 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért még ne temesd az orvosit!

Igaz, nem tudom össz.hány pontod lett, de sokak szerint idén nem a tavalyi ponthatárok a mérvadók, vidéken komolyabb pontzuhanás várható.

Drukkolok Neked:)

tegnap 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!