Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem sikerült idén bejutnom az orvosira, így jövőre újra próbálkozom. Érettségi után vagyok, és az év során szeretném intenzíven tanulni a biológiát és kémiát. Viszont szeretnék valamit csinálni mellette, hogy ne itthon tengessek, és a társadalombiztosításom is megmaradjon.

Mit javasolnátok, mit csináljak az év alatt, ami nem veszi el az időmet a tanulástól, de mégis hasznos és aktív tevékenység? Sok helyről hallottam már a tanfolyamok és a munkavállalás lehetőségéről is.

Van esetleg olyan munka, amit érettségivel, tapasztalat nélkül is végezhetnék, esetleg valami, ami egészségügyi területen van? Ha pedig tanfolyamot javasolnátok, milyen típusút, hogy ne vigye el az állami féléveim?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!



jún. 30. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentekezz kávézóba vagy hasonló helyekre. De mi az hogy nem vettek fel idén, amikor még ki se hirdették a ponthatárokat?
jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

En a munkat javaslom. Magas kvalitasu helyekre ne szamits erettsegivel. Ha tudsz, akkor reszmunkaidoben, es viszonylag rugalmas helyet keress, hogy tudj tanulni azert. A 40 orat nem javaslom, mert nagyon be fog szippantani a munka vilaga. Viszont tudsz penzt keresni, ha nem dolgoztal még, akkor nagyon jo tapasztalatszerzes, latod hogyan mukodnek egy cegnel a dolgok. Nem baj, ha nem egeszsegugyis.

Adnek konkret otleteket, de nem biztos, hogy erdekel, mert nem az egeszseguggyel passzolo.

jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Tudom ajanlani a katonai szolgalatot, a féléves szerzodessel +32-67pont szerezheto az 500ponton felul!

Ez ido alatt hasznos kepzeseken vehetsz részt, ami az orvosin kesobb elony lehet. Nem beszelve arrol, h rengeteg tapasztalatot szerezhetsz.

Olvass utana, hatha opcio lehet, hajra!

jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

A tanfolyam mellett nem feltétlenül lesz TB-d, ennek nézz utána. Talán az estire és a munkaügyis képzések mellé jár, de amúgy nem. Lehet érdemesebb befizetni a havi TB-t, ami jelenleg 11.300 Ft és akkor biztosítva leszel és lesz időd tanulni is. 8 óra munka mellett ez lesz az utolsó, amire energiád lesz. Ráadásul szimpla érettségivel nem éppen a legjobb munkák közül lehet válogatni.

Egészségügyi szakképzés nem tudom szóba jöhet-e, bár azok szerintem nem egy évesek, de legalább nappali, tehát jár a TB. Tanfolyamban én nyelvben gondolkoznék, az hasznos az orvosira is, meg akkor is, ha mégsem jön össze és másfelé kell elindulni.

jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Le lehet pontozni a katonai szolgálatos hozzászólást, főleg úgy, hogy elképzelhetően fogalma sincs mit pontoz le.. de aki idén nem jut be a megszerzett ~400-420 pontjával, az jövőre azzal a +67ponttal már tuti bejut, és onnantól majd nem a 440+ ponthatár miatt kell reszketni, hanem a 480+ miatt…
tegnapelőtt 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Én nem pontoztalak le, de azérr ne terjeszd már a hülyeséget. Azért többletpont jár, de nem az 500 ponton felül kapod meg....
tegnapelőtt 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7

Látszik, h mennyire tájékozatlan vagy….intézményi ponttól függetlenül jár!


Belinkelem ezzel kapcsolatban, ami a felvi.hu-n is elérhető:

7 Önkéntes tartalékos katonai szolgálat

Meghatározott tartalékos katonai szolgálatért az intézményi pontoktól függetlenül 16, 32 vagy 64 többletpont adható (a kiképzés jellegétől függően). Ha teljesített ilyen szolgálatot, akkor válassza ki a megfelelő típust!

Katonai szolgálat típusa:

Nem teljesítettem önkéntes tartalékos katonai szolgálatot

Szakkiképzés nélkül legalább hat hónapos szolgálatot teljesítettem

A hat hónapos szolgálat idő alatt szakkiképzést is végrehajtottam

További hat hónapos szolgálati időt és szakkiképzést is teljesítettem

tegnapelőtt 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#7

És feltételezem az 500pontos sportolókról sem hallottál… ha érdekel, a felvin ennek is utánaolvashatsz.

Ha nem ismered és nem vagy benne a jelenlegi, új felvételi eljárás folyamatában ne kommentelj és ne sértegess másokat.

tegnapelőtt 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Először is nagyon sajnálom, hogy idén valószínűleg nem jön össze, de ne vegye ez el a kedvedet!

Szerintem érdemes lenne most minden erődet az érettségire összepontosítani, esetleg megpróbálni ősszel is (nekem több ismerősöm akkor már sokkal jobbat írt). Nagyon csábítóan hangzik a munka, de ha nagyon belemélyedsz el fogja venni az idődet a tanulástól. Ha mégis ragaszkodsz hozzá tudsz segédápolói munkát vállalni, így a kórházi munkába is sokkal jobban belelátnál, gyűjthetnél tapasztalatot. Másik opció a kávézó/gyorsétterem lenne véleményem szerint, akár egy drogériába is elmehetsz kasszázni, mindig keresnek embert.

Én az orvosira járok, de a szaktársaim hatalmas hányada nem jutott be elsőre, ebben nincsen semmi ciki. Azt veszem észre, hogy nagyon elszántan és kitartóan tanulnak a céljukért, szépen veszik is az akadályokat.


Hajrá, nagyon sok kitartást kívánok neked és soha ne felejtsd el, hogy hosszútávon teljesen mindegy lesz, hogy +-1-2 év lesz-e a diplomaszerzés éve!

tegnapelőtt 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!