Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tapasztalataitok szerint...

A tapasztalataitok szerint mennyi idő felkészülni egy sikeres emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A célom az lenne, hogy ősszel tegyek egy sikeres emelt történelem érettségit.

Most nyáron szeretném elkezdeni erre a felkészülést. Én mindig 4-5 tanuló voltam a tantárgyból, így van egy biztos alaptudásom belőle. A családom nem igazán támogató a továbbtanulással kapcsolatban, így a magántanár nem opció számomra. Az eredmény amiben reménykednék olyan 70-80% közötti lenne. Így sok energiát szeretnék belefektetni az emelt érettségibe.


A kérdésem az lenne, hogy napi szintű tanulással egy nyári szünet alatt sikeresen fel lehet készülni magántanár nélkül az őszi érettségire? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Emellett milyen praktikákat alkalmaztatok és milyen könyveket ajánlotok?


Köszönöm előre a válaszaitokat!



jún. 30. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Igazából a történelem pont nem az a tárgy, amihez magántanár kéne. Itt nem kell semmit érteni, mint a matekban, sem interakciókat gyakorolni, mint az idegen nyelvnél, itt csak tanulni kell. Ha az alapvető tudásod megvan, akkor nagy gond nem lehet, hisz még hónapok vannak hátra a vizsgáig. Olvass sokat a témában, esetleg nézz ellenőrzött valóságtartalmú (dokumentum)filmeket. Hajrá!
jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem esélytelen ennyi idő alatt egy emeltre felkészülni. Ez nem közép.
jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
1. Hát pont kell érteni az összefüggéseket, komplexen látni a történéseket, következtetéseket kell levonni, értelmezni forrásokat, szóval butaságokat írsz.
jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 én legalább egy évet mondanék, de attól is függ memnyi időt tudsz rászánni
jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

4 konyvet nyalazd at elejetol vegeig alaposan. Mellette oldogasd meg az osszes korabbi erettsegi feladatsort.

Min. 70%-ot siman megcsinalsz ilyen rovid ido alatt is, ha most rafekszel nagyon.

jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
#5 persze, ha zseni akkor igen
jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
6. Az 5. szerintem még középszinten sem ment át-
jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Ismerősöm, igaz, hogy tanárral heti 1 órában, 1 tanév alatt készült fel 97%-ra.
jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

#6 Miert kell ehhez zseninek lenni? Van szuk 4 honapja, 4-5-os volt, tehat folyamatosan tanult 4+4 evig tortenelmet. Tehat joforman nincs nagyon ismeretlen dolog benne.

Egyetemen 4 honapnyi anyagbol vizsgazol tobb targybol, aminek az anyagmennyisege az erettsegihez ossze sem hasonlithato. Raadasul mellette beadandokat irsz meg ilyenek. Arrol nem beszelve, hogy egy emelten 25% mar kettes, egyetemen 50-60-tol.

Azert egy 70% emelt nem tul irrealis ennyi ido alatt.

Ezzel a logikaval akkor az osszes egyetemistanak zseninek kene lennie, aki lehozza a felevet bukas nelkul.

jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem egészen, mert az emelt anyag egész más mint a közép.

Nem értesz semmit a témához, csak közhelyeket lobogtatsz.

jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!