Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Találkozott valaki ilyen...

Találkozott valaki ilyen mentalitással? (tanító szakos hallgató - pedasszisztens foglalkozatás)

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződésem van még 2 hónapig, gyesen lévő helyére vettek fel. Időközben emelteztem pedagógiából hogy felvegyenek az egyetemre. 19-ben kezdtem pedasszisztensként és 22-ben vettek fel. Azonban a főnökség nem hosszabbított szerződést arra hivatkozva hogy a tankerület nem adott engedélyt a foglalkoztatásomra, hiszen létszámilag pont megvannak, nem megemlítve azt hogy ha egy kolléga már táppénzre megy akkor a helyettesítés nehezen megoldható. Illetve harmadévesként törvényileg nem is foglalkoztathat mert jogsértő...Hatalmas csalódás nekem ez és azt mondják hiány van, dehogy van hiány (nálunk biztos nem). Abszolút nem értékelik ha valaki elhivatott, tanul és emellett szeretne dolgozni is. Megjegyzem engem semmiben nem támogattak a tanulmányaim alatt, szabadságom terhére jártam be az órákra és vizsgázni is.

jún. 25. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudok olyan alföldi iskoláról, ahol a tovább tanuló pedagógusokat ki is rúgták.
jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A vezetőség tudta hogy jelentkeztem, azt mondták akkor hogy számolnak is velem és tartanak számomra helyet. Illetve nyugdíjazás is folyamatban van...
jún. 25. 09:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Hiány az van, de attól mèg státuszt nem adnak. A hiányt azt a gyerek, meg a szülő, meg a pedagógus érzékeli, fentebb ezt pont letojják. Gyakorlatilag létszámstop van, alig lehet plusz embert felvenni.

Meg ugye kellenek a státuszok majd a katonáknak.

jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!