Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem igazságtalan ez? Mi az...

Nem igazságtalan ez? Mi az indíttatás e mögött?

Figyelt kérdés
Szóval nálunk az egyetem kollégiumában a külföldiek teljesen ingyen laknak. Nem vagyok idegengyűlölő, de azért kicsit bosszantó hogy ezek az emberek teljesen ingyen laknak (nem is kevesen) a kollégiumban, aztán amikor végeznek elhúznak vagy nyugatra, vagy vissza a saját országukba, magyarán az ország semmit se nyer vele. Rengeteg magyar hallgató (fizető!) szorulna rá a kollégiumra, de szociális pontszám hiányában ezt nem tehetik meg. Engem egy szülőm nevel(t) (öcsémmel együtt) pedagógus bérből, majdnem az ország másik végében lakom, és nem kaptam kollégiumot, helyhiányra hivatkozva. A magyar hallgatók akik ezen a karon tanulnak, többségében itthon fognak dolgozni, adózni és élni, de még a fizetős lehetőséget se kapják meg. Nem igazságtalan ez? Mi az indíttatás?

jún. 3. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A külföldiek nem ingyen tanulnak itt,fizetnek.
jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem ingyen laknak. A külföldi egyetemisták milliós összegű tandíjat fizetnek az egyetemnek és a kollégiumért is keményen perkálnak.


Baromság amit mondasz Kérdező.

jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem egy pakisztáni hallgató mondta, hogy a kollégiumért nem fizet egy forintot sem. Nem csak kitalálom amiket mondtam, különben nem tettem volna fel a kérdést.
jún. 3. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A pakisztáni oktatási hivatal (vagy mi a fene) fizet. A haverom jemeni. Neki a jemeni állam fizette a lakhatás költségeit. A koliban volt pár szoba ahol csak arabok laktak akiknek az állama fizette a kolidíjat. Abban igazad van hogy ezt a kolidíjat a pakisztáni barátodnak nem kell fizetnie. Helyette Pakisztán fizeti ezt a költséget.
jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"egy pakisztáni hallgató mondta, hogy a kollégiumért nem fizet egy forintot sem"

Úgy jött ide, hogy X összegért cserébe tanulhat is, meg lesz hol laknia is.

jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ingyen laknak ott. Vagy a tandíjjal együtt fizetik meg a kollégiumi díjat is, vagy más fizeti meg helyettük.

És még azt is elárulom neked, hogy nekik nem a normatív támogatott kollégiumi díjat számolják fel, mint a magyar kollégistáknak, nekik a teljes összeget kell megfizetniük.

jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!