Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Technikumból való kilépés...

Technikumból való kilépés lehetséges??

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 éves technikumi képzésbe járok, idén raktam az előre hozott érettségiket, de a többi társammal ellentétben én 5db tantárgyból tettem (emelt bio, angol, matek, magyar, töri). Gondolkozom azon, hogy keresztfélévesre jelentkeznék tanári egyetemre és így a technikum 5. évét már nem szeretném végig vinni. Viszont érettségi bizonyítványt nem kaptam ezzel csak törzslapot. Ha átiratkozok egy másik iskolába akkor az őszi érettségi szezonban kaphatnék egy bizonyítványt? Vagy hogy működik ez? Nem hiszem hogy lehetetlen.

jún. 22. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

#8 Amiről Te beszélsz, az a technikum 2 éves, kizárólag érettségire felkészítő változata, nem gimnázium. Esti gimnáziumban VAN két nyelv meg minden ami normál gimiben is. A két éves érettségire felkészítő technikumba pedig akkor iratkozhatnál be, ha lenne szakmád.


[link]

jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A "Bevezetés" részben van egy táblázat, hogy 1. idegen nyelv, 2. idegen nyelv, óraszámokkal, onnan egyértelmű.
jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Esti gimnáziumban VAN két nyelv meg minden ami normál gimiben is."

Ez így biztosan nem igaz.

jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#11-ben linkeltem a kerettantervét, ami abban van, az kötelezően van esti gimnáziumban, mivel a kerettanterv nem ajánlás, hanem törvény. Sokan tévedésből a technikum két éves érettségire felkészítőjét is gimnáziumnak nevezik, de az jogilag technikum, ezért a fenti kerettanterv arra nem érvényes, ott csak az érettségi tárgyakat tanítják. Ott viszont belépési feltétel egy olyan szakma, amire közismereti oktatással együtt készítettek fel.
jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De az a nappali gimnáziumokra vonatkozik. Nálunk vannak estisek, de mondjuk tesijük tuti, hogy nincs...
jún. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Aha, szóval nem olvastad el - az általam linkelt oldalon sincs tesi, és nem nappalira vonatkozik. Felnőttoktatásban esti és levelező van, nappali nincs.
jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11# nekünk estin nem volt 2 nyelv, csak az angol, úgyhogy ez sem igaz.
júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!