Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Technikumból való kilépés...

Technikumból való kilépés lehetséges??

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 éves technikumi képzésbe járok, idén raktam az előre hozott érettségiket, de a többi társammal ellentétben én 5db tantárgyból tettem (emelt bio, angol, matek, magyar, töri). Gondolkozom azon, hogy keresztfélévesre jelentkeznék tanári egyetemre és így a technikum 5. évét már nem szeretném végig vinni. Viszont érettségi bizonyítványt nem kaptam ezzel csak törzslapot. Ha átiratkozok egy másik iskolába akkor az őszi érettségi szezonban kaphatnék egy bizonyítványt? Vagy hogy működik ez? Nem hiszem hogy lehetetlen.

jún. 22. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Kérdezd meg az iskolád titkárságán.
jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nincs tanulói jogviszonyod, akkor már szabadon jelentkezhetsz szept. 5-ig bármelyik gimnáziumban (nem szakképzőben!) érettségire, és ezzel az öt tárggyal ingyen kapsz egy érettségit, de csak novemberben, amikor a szóbelik lementek. Ehhez ki kell iratkoznod a technikumból. Másik iskolába nem kell beiratkozni, szerintem nem is nagyon lehet.
jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De az azért elég fura lenne, hogy ebből a suliból kiírják anélkül, hogy érettségi bizonyítványt nyomnának a kezébe, aztán átblattyog az utca túloldalára és ott meg simán kiállítják neki a másik suliban anélkül, hogy beiratkozna...
jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked furcsa, de nem ez volt a kérdés. Az érettségihez nem kell beiratkozni.
jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintetek indítanak pótfelvételin Bio-Matek tanár szakot D.E. vagy NY.E.-n
jún. 22. 18:39
 6/17 A kérdező kommentje:
Vagyis bocsánat, keresztféléves.. Pótra már úgysem tudnék,.mert ugye nincs bizonyítvány.
jún. 22. 18:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez nem így van, az érettségire jelentkezés feltétele az is, hogy középiskolai tanulmányait befejezze. (" Rendes érettségi vizsga a középiskolai tanulmányok követelményeinek teljesítése után, a tanulói jogviszony fennállása alatt vagy megszűnését követően első alkalommal tett érettségi vizsga.") Tehát ha kiiratkozás előtt minden tárgyból sikeres osztályozó vizsgát tesz, akkor igen, de ezt nem valószínű hogy az iskola megszervezi neki, meg amúgy is a gyakorlatok miatt lehetetlen. Vagy átiratkozik egy gimibe, minden eltérő tárgyból (2. idegen nyelv, Etika, stb.) osztályozó vizsgát tesz, így teljesíti a "középiskolai tanulmányok követelményeit".
jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 ha egy esti gimibe iratkozok át, ott nincs etika meg ilyesmi tantárgyak. Egyébként Etika tudtommal már gimiben sincs helyette állampolgári ismeretek van amit én is teljesítettem. Esti gimiben nem 2 nyelv hanem 1 van. Vagy ez így sztornó, nem lehetséges?
jún. 23. 07:07
 9/17 anonim ***** válasza:

Írj egy esti giminek és kérdezd meg, ők biztosan tudják.

Itt van pl. ez:

[link]

jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 Igazad van, erről elfeledkeztem.
jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!