Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Tanároknak egy része miért...

A Tanároknak egy része miért ezt a két tantárgyat választja?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból kérdezem. Nekem van 1 tanárom és volt is 1 tanárom aki Testnevelést és Történelmet tanít. Mi lehet az oka annak, hogy rengeteg pedagógusnak pont erre a két tantárgyra esik a választása? Lenne a két tantárgy között valami összefüggés? Azt leszámítva,hogy a Történelemben már időszámításunk előtt elkezdődött a négyévente megrendezésre kerülő Olimpia ami a görögök számára vallási és kulturális jelentőséggel bírtak.

jún. 22. 10:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%
8, szerintem a tanítási módszertanra utalt az előtted válaszoló, nem pedig a történelmi tényekre.
jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 MDaniel98 ***** válasza:
6# Mondjuk ami informatika és műszaki oktatás címén megy az iskolákban azért nem kell állandóan képezned magad. A középiskolai tananyag csak az alapokat adja meg, nem informatikusokat képez.
jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
Ezt nagyon rosszul gondolod tisztelt előző. Szakmai oktatással is foglalkoztam 82-től vagy 30 évig, hát enyhén szólva voltak apró változások például a járműtechnológiában. (is) Riga 6-tal,verhovinával, trabant-skoda -wartburggal,MTZ traktorral kezdtem.Számítástechnikában nem hogy én, a gyermekeim is Commodorral kezdtek, némi változás abban is van, amit a tanároknak követni kellett.
jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 MDaniel98 ***** válasza:
0%
A mai informatikaoktatás a legtöbb helyen kifullad annyiban, hogy bohóckodnak egy kicsit excelben, ha szerencséjük van akkor meg programoznak egy kicsit. Ehhez azért olyan nagy szakmai tudás nem kell. Az informatikatanárok nagy része eleve azért informatikatanár, mert a "tudása" sehova máshova nem lenne elég.
jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A haverom magyar-matematika szakos középiskolai tanár. A két szaknak nem sok köze van egymáshoz.
jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát, én magyar-matek szakon vagyok. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Én eredetileg angol-magyar szakra akartam menni, de benéztem az érettségi követelményeket, azt hittem, mindegy melyik tárgyból emeltezek a kettő közül. Faktnak a magyart vettem fel gimiben, mert ott szimpatikusabb volt a tanár, mint angolon. Valószínűleg még tudtam volna csinálni az emelt angol érettségit, de minket beparáztattak, hogy aki nem volt faktos, annak mission impossible a dolog, szóval nem emelteztem angolból.

Aztán így nézegettem, hogy milyen opcióim vannak. Volt egy infó előrehozott érettségim, de infó tanár nem akartam lenni. Egy hatodik tárgyból nem akartam érettségizni, hát azért előrehozottaztam, hogy kevesebb gondom legyen. Néztem, hogy a művészeti tárgyak alkalmassági vizsgáján nem felelnék meg, a törit utálom, az etikának nincs értelme, szóval kizárásos alapon maradt a matek. :D

De van olyan matek-bioszos szaktársam, aki biosz-kémiát választott volna, csak szintén nem volt kedve 6 tárgyból érettségizni.

jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!