Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME bármelyik kollégiumába...

BME bármelyik kollégiumába lehet 3D nyomtatót bevinni?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kis 3D nyomtatóm, és jövőre megyek BME-re gépészmérnöki szakra.

A Kármán Tódor kollégium a legszimpibb.

Lehet bevinni a kolesz szobába 3D nyomtatót és használni(nyilván amikor nem zavarja a szobatáasamat).

Azért lenne fontos, mert van egy kis vállalkozásom ami 3d modellezéssel és nyomtatással foglalkozik, és egyetem idejére nem szeretném abbahagyni.

Kolesz kötelező az első 1 évre, szüleim nagyon ragaszkodnak hozzá.



jún. 19. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Az egyetemi éveim alatt több kollégiumban is laktam, a Kármán volt a legszűkösebb. Szinte biztos, hogy nem fog elférni, ha pedig mégis, akkor zavarni fogod a szobatársad, mivel a sima szobákban egy íróasztalon kell osztozni. Meg lesz mozgatva, fel lesz lökve. A konstans zaj sem lesz lesz díjazva.

Időd amúgy sem lesz ilyesmivel foglalkozni, gólyaként első félévben főleg.

jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szobatársamnak volt 3d nyomtatója a szobában a Kármánban, és több szobát is láttam, ahol van még. Persze beszéld meg szobatársaddal és férjetek el, de szabály mint akadálya nincs amit betartanának.
jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gépészként vagy a kármánba, vagy a vásárhelyibe mehetsz, szóval sok választás nincs.

A szobák meglehetősen szűkösek, nehéz lesz letenni úgy hogy ne zavarjon téged vagy a szobatársad, főleg hogy gondolom van jópár tekercs filamented is, plusz az elkészült dolgok. Ha ezeket mind úgy rakod hogy a másikat ne zavarja, akkor lehet nehéz lesz elférni a többi cuccoddal, de nem mondom hogy nem megoldható.

Amúgy kell engedélyt kérni, de elég sok embernek van. Beköltözéskor ne vidd, nem fogják engedni felvinni engedély nélkül.

Mondtad hogy ez egy vállalkozás, itt lehet van valami jogi akadálya, erről konkrétat nem tudok mondani, de feltételezem hivatalosan tiltott ilyen módon használni a szobát, nem hinném hogy igazából probléma lenne de ki tudja.

Ezek mellett azért van egy zaja egy nyomtatónak, és azért mégse illik ott hagyni felügyelet nélkül, mert picit tűzveszélyes lehet, szóval ez azt jelenti hogy akkor fogod tudni használni amikor ott vagy, szóval délután órák után.

Ja és attól függően hogy mennyi zaja van lehet baromi idegesítő ha tanulni akarsz és megy.

Szerintem elsőnek szobatárssal beszéld meg, majd utána kérj egy engedélyt hogy bevidd.

jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
jún. 24. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!