Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni Egyetem kollégiumaib...

Debreceni Egyetem kollégiumaiba mit lehet bevinni és melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Lehet-e asztali gépet, TV-t (nem lakossági csatornákkal, csak mint egy SmartTV Netflix, YT, stb.-re), mikrót, kenyérpirítót tartani a szobában? Mennyire különböznek a kolik házirendje ilyen téren?

Melyik kolit ajánlanátok 3 elsőéves tanulónak?


Tudom, hogy még korai, még a felvételi eredmények sem nyilvánosak, de én és a barátaim kíváncsiak vagyunk mire számíthatunk.



2023. júl. 24. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarom elvenni a kedveteket de ha a születik nem váltak el vagy nem minimálbért keress mindkettő akkor ne is álmodjatok koliról :D . Sajnos ez így megy nálunk. :(


Amúgy hivatalosan szólni kell ha viszel mikrót, de kutya nem szokta nézni. Félévente van 1 szobaellenőrzés ahol megnézik hogy rendben van-e a szoba de előtte úgy is szólnak. Akkor meg el lehet tenni a mikrót a szekrénybe.


Üdvözlettel egy harmadéves BTK-s

2023. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Melyik koliba a legnagyobb az esély bekerülni? Mit jelöljünk meg? Ha mindannyiunkat felvesznek, akkor lehet közös szobát kérni?
2023. júl. 24. 19:42
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyetem oldalán egyévként ezt írták [ [link]


Milyen eséllyel kerülhetsz be nálunk kollégiumba? Az elmúlt öt évben a jelentkezők minimum 80%-a bekerült a DE valamelyik kollégiumába. Ez országosan is kiemelkedő eredmény, főleg ilyen nagy egyetemnél és nagy kollégiumi szervezetnél (közel 5.000 férőhely, 15 kollégium)

2023. júl. 24. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Legjobb kolik: Cmapus, Kossuth, Marku. De ide nagyon nehéz bekerülni. Lehet közös szobát kérni. Van 12 koli talán. Most nem jellemzem mindent.
2023. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a "Kollégiumi felvételi és szociális ügyek" menüpont alatt meg tudod nézni a ponthatárokat, illetve a "Kollégiumok" pont alatt lehet tájékozódni az egyes kolikról. (Hol van, mennyibe kerül, hogy néz ki.) Ezek a funkciók bejelentkezés nélkül is elérhetőek. Ha felvesznek és csinálsz egyetemi fiókot, akkor pedig jelentkezni is itt tudsz majd.


"Lehet-e asztali gépet"

Lehet, de laptop praktikusabb, mert év közben lehetnek kiköltözések rendezvény vagy a rezsidémon támadása miatt.


A többi pedig:


"Rezsót, melegszendvics-sütőt, hősugárzót, merülőforralót és egyéb hőfejlesztő eszközöket tűzrendvédelmi szabályok miatt, míg mikrohullámú sütőt az elektromos hálózat túlterheltsége miatt a kollégiumi szobában TILOS használni! A kollégiumban akváriumi halon és vakvezető kutyán kívül más élőállat nem tartható. A szobai televíziókészüléket és kábeltelevíziós szolgáltatást a kollégium üzemeltetője térítésmentesen biztosítja, így kérjük, hogy saját TV-készüléket ne hozzon be a kollégiumba."


Tehát TV van. Hogy régi katódsugárcsöves vagy új lapos, az változó, Kossuth 2-ben kb egy hónapja cserélték le a régi TV garnitúrát laposakra, de nem tudom a többi koliban mi a helyzet, valszeg a legtöbb helyen régi fajta van még.


"Melyik kolit ajánlanátok 3 elsőéves tanulónak?"


Melyik karon fogtok tanulni? Marku 2, Campus háromágyasak elég jók, Kossuth 3 se rossz, de ott két háromágyasnak van közös fürdője. Marku 3-ról nem sok jót hallottam, ha jól tudom annak van jó meg kevésbé jó része is. De laktak ott barátaim 5 évig, szóval ki lehet bírni, csak vannak jobbak. Ezek azok amiket személyesen ismerek. (De kb ezek a jók, a többi elég szar azok alapján amit hallottam róluk.) A kart azért kérdezem, mert a kolik nem egy helyen vannak. Nekem mondjuk bejött a Marku 2, de a jogi karra nem szívesen jártam volna onnan.


De jelöljetek meg a jelentkezésben több kolit is, ha olyanba vesznek fel, ami mondjuk neked helyileg nem jó, akkor erre szakosodott facebook csoportokban lehet egyezkedni, hogy X kolit cserélnél Y-ra. Ha valakivel meg tudsz egyezni, akkor az egyetem nem fog ellene semmi kifogást emelni.

2023. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2-en IK progterv , 1 TTK vegyészmérnöki
2023. júl. 24. 21:38
 7/9 A kérdező kommentje:

Ami még eszembe jutott:

Az internet milyen? Lehet switchet kötni rá?

2023. júl. 25. 09:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Azokon a helyeken ahol én voltam eddig elég jó volt a net. Bár hozzáteszem, hogy a laptopom valami érthetetlen oknál fogva nem hajlandó venni a kolis wifit, de minden szobában van vezetékes net elérés is*. Nem régi laptop, a szobatársamén megy a wifi és a telefonomon is.


*Csak hozzál netkábelt mert azt nem adnak.

2023. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Campus Hotel (egy helyen ikval) és Veress ami közel van info karhoz Kossuth,Weiner, Tisza, Sportkoli,Marku van főépülethez közel
2023. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!