Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e előrehozott szakmai...

Lehet-e előrehozott szakmai vizsgát tenni technikumban? És mik a követelményei?

Figyelt kérdés

Jelenleg abban a helyzetben vagyok, hogy pont 2020-ban, az én beiratkozásom után megváltoztatták a törvényt arra, hogy muszáj a 13. évfolyamot végigcsinálni. Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetősét ezt előrehozottan letenni, hogy ne kelljen még egy évet itt töltenem? Lenne elég sok tervem a jövőt nézve, és sokat segítene ha kihagyhatnám. A szakmából elég jó tanuló vagyok (hálózat) mivel programozónak készülök, és úgy érzem teljesíteni tudnám a vizsgát egy évvel hamarább is. Nekem úgysem számítana a továbbtanulásban a szakmai vizsga eredményem, szóval még egy 2es is tökéletes lenne, ami szerintem teljesíthető, ha belehúznék a nyáriszünetben


Van erre egyáltalán lehetőség? Mivel a szakmai vizsga egy emelt érettségivel azonos szint, amit pedig lehet előrehozottan is.


Kérlek pontos paragrafusokat is csatoljatok, ne csak hasraütésre, hogy nem, mint például az osztályfőnököm aki nem is konyít az egészhez.



#törvény #előrehozott #technikum #szakmai vizsga #kötelező 13. évfolyam #technikum lehetőségek
jún. 6. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Én még szakmaiból nem hallottam, hogy valaki előrehozza, de az tuti, hogy osztályozó vizsga nélkül előrehozott sincs, hiszen az osztályokat teljesíteni kell. Szóval az első lépés a tanárral való kapcsolatfelvétel, aki elmondja, hogy nálatok erre mi a követelmény.
jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!