Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az idei érettségik extrém...

Az idei érettségik extrém könnyűnek számítottak?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem de már régebben érettségiztem. Félek hogy nagyon meg fognak ugorni a ponthatárok, meg azok alapján amiket olvastam nagyon könnyűek voltak az érettségik szinte minden tárgyból.

Jogos lehet a félelmem?



jún. 6. 11:32
 1/2 anonim válasza:
62%

Én idén végeztem gimibe, nekem is van egy olyan érzésem, hogy feljebb ugranak majd a ponthatárok. Szerintem a magyar érettségi elég korrekt volt, bár sokaknak az irodalmi teszt nem esett túl jól.

Matekból eléggé erős vagyok, ezért számítottam arra, hogy jól fog menni. Végül nagyin jól ment, és mások is legalább egy jeggyel jobb matek érettségit írtak, mint az évvégi jegyük volt.

A törire nagyon sokan panaszkodnak hogy nehéz volt. Nállunk az egész évfolyamba 88% lett a legjobb írásbeli belőle.

őszintén én abban reménykedek, hogy esetleg ami pontot a matekba könnyen be lehetett zsebelni, az esetleg a töribe elúszott, és talán ezért annyira nem torzulnak a ponthatárok.

(angolról nem tudok mit mondani, előrehozottan már meg csináltam)

jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem tudom, én is most végeztem, de nem mondanám extrém könnyűnek.

A magyar az teljesen korrekt volt, de akinek nem volt felkészült a tanára vagy ő maga sem tanult rendesen, az elvérezhetett az irodalmi feladatlapon.

Matek valóban nem volt nehéz idén, bár ez elég szubjektív, mindenkinek más feladattípusok az erősségei nekem pl az idei feladatok nem jöttek be. A próbaérrettségink a tavalyi feladatsor volt, azt meg tudtam írni 90%-ra, azonban az idei mindössze 79% lett.


Én töriből emelteztem, nekem jól sikerült, a közepes osztàlytársaimnak szintén, nálunk a legjobb 96%os lett, és sokan meg tudták írni 80%+ra, szóval előző válaszolóval ellentétben a mi osztàlyunkban a töri meg jól sikerült, matek gyengébben.

Nem lehet jósolni, azt se lehet mondani, hogy könnyű volt, mert kinek az volt, kinek nem.

Szerintem számottevően nem fognak változni a pontok, esetleg 1-2 szakon, ahol merőben változtak az elvárások.

jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!