Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen járhat intézményi...

Egyetemen járhat intézményi pont c1 nyelvvizsgára, és ugyan abból a nyelvből emelt érettségire is?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek egyetemre, és vannak szakok, ahol az Intézményi pontok, Nyelvtudás kategóriájában azt írják, +50 pont jár C1 szintű nyelvvizsgára (ilyenem van), és mellé oda van írva "Többletpontra nyelvenként egyszer jogosult a jelentkező." Ez azt jelenti, hogy angol nyelvvizsgára és angol emelt érettségire közösen nem adható pont, vagy azt hogy angol B2-es nyelvvizsgára, meg angol C1-es nyelvvizsgára egy tanuló egyszerre nem kaphat pontot?

Illetve, azoknál a szakoknál ahol ez nincsen feltüntetve, ott járhat a +50 pont a C1 nyelvvizsgára és ezzel egyidejűleg a +50 pont az emelt angol érettségire?



jún. 4. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Sehol nem járhat együtt a kettő, csak a C1-re járó 50-et kapod meg
jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy nyelvből csak egyszer kaphatsz pontot. Nem hozhatod össze sem a B2-őt és C1-et, sem az emelt érettségit és a nyelvvizsgát.
jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
(Az Óbudai Egyetemre illetve Pécsre építészmérnöknek, illetve Szegedre kereskedelem marketingre jelentkeztem (az utóbbinál olvasható a kikötés).)
jún. 4. 15:45
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
(#1 vagyok) Én is Szegedre ugyanerre a szakra jelentkeztem, és egészen biztosan nem számítják kétszer, de az SZTE kalkulátorában le is ellenőrizheted :)
jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Afelől nincsen kétségem, hogy az SZTE-re nem fogadják el a kettőt egyszerre, ezt fel is tüntették. De például az Óbudai Egyetem nem említette ezt sehol sem, hogy a kettő nem fér meg egymással, ezért is kérdeztem meg inkább itt.

Az OE-re jelentkeztem első helyen, ezért leginkább annak a felvételi pontszámítása érdekelne.

jún. 4. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Sehol sem fér meg egymással, ez általános szabály. Csak külön nyelvekre járhatna.
jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az estleg működőképes, hogy az emelt angolom +50, illetve az emelt digitális kultúrám +50. Az érettségi pontszámítás pedig az emelt angolból (89%) és a közép matek (91%) lenne?
jún. 4. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha egy egyszerű mondatot képtelen vagy értelmezni, akkor semmi keresnivalód egyetemen.
jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az általad felsorolt többi egyetemen hogy van, de az SZTE-GTK-n egészen biztosan nem kapsz az emelt dig.kult.-ra 50 pontot, az csak matekra és törire jár, minden más 25 pont. Illetve legjobb tudomásom szerint az emeltjeidből számítják az érettségi pontokat, bár erről megy a vita, lehet, hogy egyetem függő is
jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!