Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is NAGYON HELYES,...

Szerintetek is NAGYON HELYES, hogy a ponthatárok, a nem államilag finanszírozott szakokon is ugyan úgy megemelkedtek? Illetve az is, hogy nemsokára nyelvvizsga is feltétele lesz a felsőoktatásban való résztvételnek?

Figyelt kérdés

Engem rendkívül zavart az, hogy annak idején ( ami nem is volt olyan rég) akinek volt egy közepes érettségije, vagy még rosszabb is sajnos néha, ha saját maga fizette ki az oktatást, elég sok szakra felvételt nyerhetett. Nekem, mint reál szakra specializálódott embernek ( emiatt is elnézést a helyesírásomért, a magyar nyelv nekem is hármas lett), aki halálra tanulta magát, éjszakákon keresztűl gubbasztott, hogy bekerülhessen a felsőoktatásba, iszonyuan idegtépő volt azt látni, hogy egyesek csak fizettek és HOPP elvégezhették az egyetemet, egy sokkal pocsékabb érettségivel nekiindulva. Igaz, sokan ki is buktak, de egy részük ELVÉGEZTE! Tudom, hogy ez sokaknak fáj, de ha tanulni szeretne valaki a felsőoktatásban, akkor TANULJANAK MÁR A KÖZÉPISKOLÁBAN IS! Oké, elvégezte az egyetemet fos érettségivel, talán még nem is rosszúl, de akkor is kérdem én, hol az általános műveltsége? A béka popójában?


Elnézést a kirohanásért, nagyon felidegesített egy alapítványi középiskolában nemrég érettségizett (szerencsére) távoli rokonom anyukája....


2018. ápr. 20. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
A nyelvvizsga-követelménnyel egyetértek. Veled annyiban, hogy iszonyú a helyesírásod.
2018. ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Én pont a nyelvvizsgával nem értek egyet. Nálunk kritikán aluli volt a nyelvoktatás, esélyem se lett volna középfokú nyelvvizsgát tenni, emiatt ne mehettem volna egyetemre? Itt már jó volt az oktatás, le is tettem a nyelvvizsgát.


Ennek a követelménynek abban az esetben van értelme, ha biztosítják is mindenkinek azt a színvonalú oktatást, hogy érettségiig nyelvvizsgázhasson.

2018. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
kicsit kommunista felfogás aki gyerekkorában nem tanult az egész életében ne is tanulhasson? gratula hogy te tartod magad okosnak csak szociálisan nulla vagy te vagy aki még egyet belerug az emberekbe akik a földön fekszenek
2018. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, azért egy 18 éves már nem gyerek.
2018. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
dehogynem még törvényileg is 18 ig bőven gyerek és 18 ig járnak iskolába honnan tudná minden gyerek hogy mit akar?
2018. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
kommunizmusban volt hogy mindenkit besoroltak kasztokba és onnan ki nem jött
2018. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Mit fáj az neked ha valaki kifizeti magának az egyetemet?

Tipikus dögöljön meg a szomszéd tehene is...

A magyar helyesírás is általános műveltség, sőt alap.


Amúgy meg hogy függ össze az alapítványi érettségi és az egyetemi oktatás? Ezt azért hogy hoztad össze?

2018. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek azzal, hogy min. 1 emelt érettségi kötelező legyen annak, aki tovább akar tanulni (a középszintű érettségit kb. a macskám is meg tudná írni, az emelt sem agysebészet).

Elméletben azzal is egyetértek, hogy már a felvételinél kérjék a nyelvvizsgát, de (a nyelvtagozatok kivételével) ehhez sajnos nagyon is gyatra a nyelvoktatás:( - de igen, szükség lenne rá az egyetemen!

2018. ápr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsgakövetelménnyel egyetértek annak ellenére, hogy nekem csak ötödjére sikerült. Foghatnám a nyelvoktatásra, de én sem tettem oda magamat.

Az emelt szintű követelménnyel is egyetértek az államilag finanszírozott szakokon. A szüleimnek anno két a mai emelt szintűhöz hasonlót kellett írnia.

A költségtérítéses képzésnél gondolom az egyetem vagy az állam emeli a ponthatárt mert sokan jelentkeznek. Üzleties a világ. Te szereztél egy érettségit valamikor ingyen most meg van olyan aki fizetős suliba jár es úgy lesz érettségije.

2018. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

A nyelvvizsga követelményt én jó ötletnek tartanám, abban az estben, ha ehhez meg is teremtenék a lehetőségeket. Nálunk például pocsék volt a nyelvoktatás, minden tanár ezt az ősrégi módszert követte és szólistákat meg nyelvtani szabályokat kellett bemagolni, komplett tankönyvi szövegeket kellett benyalni és szóról-szóra visszamondani a feleletek alkalmával, olvasmányokat fordítgatni...A nyelvet magát sosem használtuk arra, amire való, hogy kifejezzük magunkat szóban és írásban, hanem ez egy full öncélú dolog volt, hogy "tanuld meg, mert benne lesz a dolgozatban" és még a tanár sem beszélt az adott idegen nyelven az órákon, szóval tényleg egy nagy nulla volt. Valamint a legtöbb tanár a minimumra készített fel, ami jelenleg a középszintű érettségi szintje, B1, ami lássuk be, hogy nem sokat ér. Ennek ellenére sokaknak, köztük nekem is lett nyelvvizsgám, azóta több is, és én alapvetően szeretek is nyelveket tanulni és jól is megy, de azt biztosan állíthatom, hogy nem az iskolai tanórák segítettek hozzá...Mindenki, aki nyelvvizsgát szerzett az különórákra, nyelvtanfolyamokra járt vagy esetleg saját maga próbálkozott az internet segítségével. Ez mind tök jó, mert értékelendő a teljesítmény, az erőfeszítés, szorgalom stb., de szerintem ennek ideális esetben nem így kellene történnie. Én úgy gondolom, hogy ha már ott van a közoktatás és heti 3-6 nyelvórája van egy diáknak, akkor annak legyen is valami értelme, legyen haszna és az oktatási rendszer és a tanár is tegyen eleget az egyik legalapvetőbb feladatának, annak, hogy tanítson. Személy szerint én rengeteg embertől hallottam hasonló tapasztalatokat, de természetesen pozitív példákat is lehet látni, ezt is elismerem. Összességében nekem az a véleményem, hogy amíg az oktatás színvonala nem megfelelő és óriási különbségek vannak iskola és iskola között, mások a diákok lehetőségei stb. (pl. nem kap legalább hasonlóan jó színvonalat különböző iskolákban vagy hátránnyal indul, ha egy adott intézményben tanul vagy mert nem tudják a szülei megengedni a tanfolyamot, különórát stb.), addig nem szabadna bevezetni ezt a követelményt.


Az emelt érettségit én szintén jó ötletnek tartom.


Ugyanakkor az hülyeség, amit írsz. Akit önköltségesre vesznek fel, annak ugyanúgy teljesítenie kell a felvételi követelményeket max. egyes szakokon kevesebb ponttal is bekerül. Ez eddig számít, innentől kezdve vége van és sem hátránya, sem előnye nem származik abból, hogy mennyi ponttal vették fel (max. esetleg kollégium miatt). Az első félévben az elején még valóban könnyebb lehet annak, akinek van egy alap tudása, mert arra lehet építeni és értelemszerűen annak nehezebb, akinek vannak hiányosságai. Ugyanakkor idővel ez már nem lesz ilyen jelentőségű...Simán fel lehet zárkózni, csak tanulni kell, szorgalom és idő, türelem, elszántság kell hozzá. Valamint ugyanazt tanulja az önköltséges és az államis diák is, ugyanazokkal a követelményekkel kell szembenézniük és ugyanazt a teljesítményt várják el tőlük, semmi különbség nincsen köztük ilyen szempontból. Semmivel sem ér többet a diplomád attól, hogy te magyar állami ösztöndíjjal támogatott hallgató voltál..Valamint csomó olyan ismerősöm van, aki középiskolában lazán vett mindent, nem tanult jól stb. és ez teljesen természetes, mert kamasz volt és a korából adódóan inkább szórakozott, mással volt elfoglalva, esetleg lázadt stb., ez van. Valamint csomóan tényleg nem tudják még, hogy milyen irányba induljanak el és nem tudnak elég céltudatosan tervezni. Ez szintén nem ritka és én nem csodálkozom rajta, mert rengeteg lehetőség van, ami egyszerre lehet lelkesítő és ijesztő is egy fiatal számára, egy 18 évesnek pedig még nincsen elég tapasztalata, hogy 100%-os biztonsággal kijelentse, hogy "én márpedig molekuláris bionikai mérnöki szakon akarok tanulni". A többség idővel megkomolyodik, megtalálja önmagát és onnantól kezdve már sínen van, tudja mit kell tennie, de ehhez pedig idő kell, mert ez egy folyamat, amihez rengeteg minden hozzájáruk. Egyáltalán nem lenne jogos megfosztani őket a lehetőségeiktől és kvázi megpecsételni az életüket azért, mert tini korukban valamit esetleg elrontottak vagy akkor még esetleg máshogyan gondolkoztak, nem voltak elég határozottak, nem voltak elég felelősségteljesek stb...borzasztó nagy hiba lenne.

2018. ápr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!