Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány óra alatt írtad meg az...

Hány óra alatt írtad meg az alapszakos szakdolgozatod?

Figyelt kérdés

Azért óraszámot kérdezek, mert az pontosabb, mint hogy "x hónap".

Ne csak konkrétan az írási időt írd, hanem azt is számold bele, hogy kutattál, olvasgattál stb.

A szak is érdekelne.


150-200 óra reális lehet?


máj. 8. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

3 délután alatt egy custom GPT-4 LLM modellel, amit doktori disszertációkon és lektorált tudományos folyóiratokon fine-tuneoltak és megváltoztatták a hyperparaméterezését:

az első nap kb 5 óra,

2. nap 7 óra, majd ellenőrizte a konzulensem adott javítási javaslatokat, azt javítottam kb 3 óra alatt és kész lettem a véglegesítéssel.


Jelest kaptam rá (villamosmérnök szak)

máj. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon büszke vagy rá hogy csaltál. Gratulálok.
máj. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi, az 1-es (ha igaz, amit írt) egy gerinctelen f...eg, amiből sok van mostanában.

Egy korrekt szakdolihoz sok idő kell. A kérdés csak magára az írásra vonatkozik vagy az egész "project-re", kutatás tervezésével és megvalósításával együtt?

máj. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

A két bölcsész szakdolgozatomat egyenként 3-3 hét alatt, napi 10-13 órában írtam, ez legyen 200 óra / szakdoga.


A BGE-n a szakdogámat már nem emlékszem, hogy mennyi idő alatt írtam meg, mivel interjúkat is készítettem hozzá, így végül az egész 100 oldal lett, de szerintem ebbe is tettem 70-80 órát.


A Corvinuson a szakdogámat letoltam egyetlen hosszú hétvége alatt, így dolgoztam vele max. 30-40 órát. De arról a cégről írtam, ahol éppen dolgoztam, és én vakon gépelek 80-85 wpm-mel. A záróvizsga után külön kiemelték a kiemelkedő szakdolgozatomat (?!).


Az exem bölcsész szakdogájába is rengeteg időt toltam bele, de mondjuk olyan színvonal lett, hogy azt mondta rá a bizottság, hogy kicsit kibővítve doktori disszertációnak is remek lenne; és a fele ógörögül volt, szóval a gépeléssel is sokat kellett pepecselni. Ebbe is tettem szerintem vagy 250-300 órát összesen.


Szóval összefoglalva egy jó szakdogához 3 hét kell, egy elfogadhatóhoz 2 hét, egy összecsapotthoz meg egy hétvége (több ilyet láttam már). A vicc az, hogy több, pár nap alatt összecsapott szakdogát láttam már, amire 5-öst adtak.


Szerintem egyébként nem csalás ChatGPT-t használni, ez csak egy eszköz. Ilyen alapon Google-t meg Internetet is csalás használni, sőt, lámpával világítani is csalás sötétedés után, meg lifttel lemenni a 10. emeletről.

máj. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
4; miért írtál te ennyi szakdolit?
máj. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
5. Mert egy szerencsétlen (ex-) bölcsész vagyok, aki nem vette komolyan gimnazista korában, hogy bölcsészkedésből nem lehet megélni; így már két (bölcsész) diplomával kellett újrakezdenem az életemet 28 évesen. De hardcore gyerek vagyok, úgyhogy rendesen beiratkoztam újra egyetemekre és végig is jártam őket.
máj. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3, nem biztos, hogy sok idő kell. Én módszertanból írtam (matematikatanítás) látássérülteknek. pontosan tudtam, mit akarok beletenni, ismertem a témát, három délután volt (meló után, család mellett).
máj. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én a gépészmérnök BSC szakdolgozatomat 4 hónapig írtam. Tervezési feladatot választottam magamnak sok műszaki rajzot és számolást igényelt a téma, de minden nap 2 órát tudtam vele foglalkozni nagyjából, szóval nagyjából olyan 240-250 órát tettem bele a megírásába.
máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!