Csak én rühellem szívből a betűs/számos megoldólapokat versenyeken, amiken nem lehet javítani?
R*hadtul nem a tudásomtól fog függni, hogy milyenre írom, hanem attól, hogy átlátom-e a dzsumbujt, amit szeretettel nekem küldtek... Nem látom sem a kérdést, sem a választ, sem a feladat szövegét a kódlapon. Betűk, meg számok vannak. Matek- és földrajzversenyeken is csúsztam már el ezen a csodán. A válaszaim amúgy jók lettek volna, de rossz feladathoz írtam őket vagy éppen elcsúsztam egy sorral a kódlap kitöltésénél. B@sszus: nem Excel-kitöltő versenyen vagyok... Nagyon szemét dolog... A diák mikor fogja ezt a gyönyörűséget kitölteni? Hát persze, hogy amikor végzett a feladatsorral. Persze, hogy akkor fogja a válaszait, megoldásait átmásolni a kódlapra, amikor a feladatlapokon, meg a jegyzetpapírokon már megoldotta a feladatokat. Ekkor mennyi ideje van hátra? Feladatsortól és rendelkezésre álló időtől függ, de szinte biztos, hogy félóránál nem több. Persze, hogy ilyenkor már sürgeti az idő, meg persze dolgozott és gondolkodott már vagy 3-6 órát. Természetes, hogy egy ilyen izén (pláne ilyen állapotban) összefolyik minden. A legszebb, ha előtte oldalakon át kellett levezetni a megoldást.
Ha nekem baromi nehéz volt felkészülnöm és megoldanom a feladatsort, akkor a javító tanárnak miért legyen annyira könnyű dolga, hogy kb. rárak egy sablont, aztán fél perc alatt behuzigálja a pipákat, meg az ikszeket?? Az olyan baromi nagy nehezítés lenne, ha ott, helyben, a feladatlapon javítanák és nem kellene átírni egy ilyen izére? Másrészt miért nem lehet javítani kulturált módon (tehát nem a papírt átlyukasztós satírozásra, a pecsételős hibajavító festékre és társaikra gondolok, hanem az egyértelmű áthúzásra stb.)??
Vannak (vagy legalábbis valamikor voltak) rendes matekversenyek is mindenféle korosztálynak:
Bátaszéki, Kalmár, Arany Dániel, OKTV, KöMaL és Abacus (ezek levelezősek), Nemzetközi Magyar Matematika Verseny, Náboj, IMO, Kürschák, Bolyai (ez csapatverseny), Varga Tamás,…
Indulj ezeken, a totózós hülyeségeket meg felejtsd el, mint egy rendes matekos diák!
(Amúgy én is utálom a totózós feladatokat, de az első bekezdéssel kapcsolatban nyugodtan tarthatsz néhány feladatonként szünetet, amikor az eredmények átmásolására fókuszálsz, nem kell az egészet a végére hagyni. De ez csak stratégia.
A második bekezdéssel kapcsolatban: nincs pontozótanár. Ezek tömegversenyek, az értékelésnél simán csak összeigazítják a megoldólapokat, beteszik őket a szkennerbe, és a számítógép lepontozza. Na jó, lehet, hogy néhány lapot visszadob, és akkor rá kell nézzen egy titkár néni, hogy azokat hogyan lehetett volna korrektül értékelni, már ha lehetett volna.)
Megnyugodhatsz, ugyanilyet használ elég sok egyetemi oktató, ha egyetemre akarsz menni, akkor legalább most begyakorlod az ilyenek pontos kitöltését.
Szkenner javít, tobbszaz diák eredménye, nekik nem főállásuk, hogy a matekverseny lapjait javitgassak és megpróbálják kitalálni, hogy most vajon ez át van húzva vagy nem van, vagy ezt írtad oda vagy azt. Ez egy teljesen egyértelmű, letisztult, hiba nélkül pontozható módszer.
#3.
Ha nekem sz@r volt felkészülni, meg nekem f*s volt 3-6 órán át gondolkodnom egy környi felállás nélkül, akkor tiszteljen már meg annyival, hogy kijavít normálisan a feladatlapon! Még úgy is a töredéke az idő annak, amit én rászántam. Ha nem az a feladata, akkor b@sszus minek írják oda minden fizika-, földrajz-, meg igazából egyéb feladatokhoz is, hogy kinek a pennájából származik, illetve melyik városból? Arra van idejük? Nem tudom kitölteni. Sz@r vagyok belőle.
Az meg egy idióta, akit öt oldalon át számolt fizika példából csak a végeredmény érdekel. Másrészt igazságtalan, mert ha valaki szerencsés, akkor tippmixelhet államvizsgáig...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!