Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből kell érettségiznem,...

Miből kell érettségiznem, hogy felvegyenek általános orvosnak? (szlovákiai vagyok)

Figyelt kérdés
Szlovákiai vagyok és segítségeteket kérném. Nézelődtem a neten és úgy látom, Magyarországon kötelező érettségi tárgy a magyar,töri,matek, idegen nyelv és 1 választható legalább 2 évig tanult tárgy. Nálunk Szlovákiában kötelező a magyar, szlovák, angol/német és 1 választható. Nekem is kell érettségiznem matekból és töriből, vagy elég a magyar,szlovák,angol,bilógia,kémia? Tervezek még 2 B2-es nyelvvizsgát is. Ja és még valami... az utolsó évben nekem a gimiben nincs történelem. hogyan oldják meg a pontszámítást ebben az esetben? ( mert ha jól tudom, beszámítják az utolsó 2 év magyar,matek,töri,idegen nyelv,válaszott tárgy jegyeit is). A válaszokat köszi előre is :)
2010. okt. 23. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ezen a fórumon garantáltan hiteles információt fogsz kapni. Erre való a felvi.hu, van ügyfélszolgálatuk is.

[link]

Nekem csak érzéseim vannak a válasszal kapcsolatban, szerintem nem az tantárgyak neve számít, hanem hogy legyen érettségi bizonyítványod, akár szlovák is. A törivel kapcsolatban meg az utolsó két tanult év jegye számít, nem az utolsó két iskolai év. Nálunk is van olyan tantárgy, amit nem tanulunk 12.-ben. A két felvételi tárgy egyébként a biológia és vagy a fizika vagy a kémia, ebből legalább egy legyen jó eredménnyel emelt szinten, különben nem lesz elég pontod.

2010. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudok pontos tényeket közölni, talán kérdezd meg a tanáraidat, ismerőseidet akik ismernek olyan személyt vagy talán pont maguk járnak/jártak magyar felsőoktatási intézménybe.

Tehetsz szlovákból nyelvvizsgát, az is pluszpont..

2010. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első: köszönöm, írtam nekik, remélem kapok választ...

második: igen, tervezem a nyelvvizsgát :)

2010. okt. 23. 21:56
 4/4 錐生 ル} válasza:

Szia :) én is szlovákiai vagyok és MO-on szeretnék továbbtanulni, szintén orvosira jelentkeznék, de nem tudom feltétlenül muszáj e töri v matek.

Azt írtad, h írtál nekik e-mailt,megtudhatnám h milyen választ kaptál rá? Előre is köszi =)

2011. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!