Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átlehet menni másik egyetemre...

Átlehet menni másik egyetemre és hogyan?

Figyelt kérdés
Én most a SZIE-GK pénzügy és számvitel szakra járok Békéscsabára. Ősztől Szegedre költözünk. Átjelentkezhetek oda SZTE-GTK pénzügy és számvitelre? Ha igen akkor mi a teendő?
2010. okt. 23. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

A SZIE-GK az ha jól gondolom akkor a gödöllői Szent István Egyetem, ugye? Csak mert a győri Széchenyi István Egyetemet is szokták ugye így rövidíteni és nekem lövésem sincs, hogy melyiknek van kihelyezett tagozata Békéscsabára, de szerintem gödöllői lesz. Ennek szellemében írom tovább az elfuserált válaszom :).


Bemész a karod TANULMÁNYI OSZTÁLYára és ott év végén kikéred a tematikát és mondod nekk, hogy szeretnél átmenni az SZTE-GTK pü-számvitelére. Ki kell majd töltened valami formanyomtatványt. Ja, a TO-n mondani fogják, hogy hol van a Kreditátviteli Osztály, ott kell ezt intézni, de gödöllőn jó arcok, segítenek. Na, kikéred a tárgyaidat, és szerintem ők intézik az átvételedet SZTE-GTK-ra, ott pedig megnézik, hogy a letett tárgyaid közül melyeket tudják elfogadni. Melyek azok, amelyeket Szegeden is tanítanak.


Fontos!! : Akkor fogadnak el egy tárgyat, ha a két helyen ugyanabban a tárgyban a tanított anyag között az ELTÉRÉS LEGFELJEBB 25%. Viszont ha átvesznek, akkor alapból KÖLTSÉGTÉRÍTÉSES finanszírozási formába kerülsz át.


Ennyi, röviden, de ez a lényeg.

2010. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

A költségtérítéses nem gond. Mert ha Békéscsabán kellene albérletet találni vagy a koleszban lakni. Annak a félévi költsége kb. ugyanannyi, mint a tandíj. Úgyhogy még így is megéri. Ráadásul sokkal kényelmesebb.

2010. okt. 23. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:
minden egyetemnek saját szabályzata van, hogy mi alapján vehet át embert. kérdezz rá! ha az olyan szak, ahol kevesen vannak, akkor lehet mázlid lesz. de szerintem erre ne építs. mikor én akartam átmenni, akkor tőlem min 2 teljesített félévet és min 40 kreditet kértek. inkább újrafelvételiztem a fába...
2010. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!