Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem siralmas, hogy...

Csak szerintem siralmas, hogy így levitték az egyetemi pontokat?

Figyelt kérdés

Alapból egyre könnyebb elvégezni egy egyetemet, már lassan egy 8. osztalyost is felvesznek. Miért? Rengetek diplomás munka esetén túljelentkezés van. Egy munkára több 10-en jelentkeznek. Egyesekre akár 100-an is. Hónapokig kell munkát keresni. Sokan fél év után találnak valamit. A fizetés sem jó a legtöbb munkánál.


Ehhez 3 év múlva jönni fognak a mostaniak. De kérdem minek? Még jobban le lesz nyomva az amúgy is alacsony bér, még nehezebb lesz munkát találni. Már így is sokkal jobban megbecsülték egy szakít, mint egy diplomást minden téren. Miért kell mindenkit felvenni és átlökni a vizsgán, mikor egyértelműen sokkal nagyobb hiány van a szakikból? Mert ismerem az egyetemi rendszert. Bizonyos százaléknak át kell menni. Így lesznek még könnyebbek a követelmények, még kisebb ponthatárok és kész is.


jan. 11. 12:42
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
#30 Persze. Ezt nem mondtam,hogy nincs így. De melyik a könnyebb? Egy orvos vagy DevOps mérnökseget kitanulni vagy egy villanyszerelést vagy légkondi szerelést?
jan. 12. 14:04
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak a kitanulást vedd bele, hanem utána a munkát is. Villanyszereléshez, légkondiszereléshez akármilyen kétkezi munkához egész életben cipekedni, lépcsőzni, görnyedni kell. Lehet 20-30 évesen ez még nem akadályoz semmiben, de láttam már konkrétan szerszámosláda rendszeres létrán való felcipelésébe belesérült gerincsérves meglett férfit, aki konkrétan sírt a fájdalomtól a kórházi ágyon.
jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen a magyar történelem során, amikor a szakmunkásképzést erőltették a fiatalokra, diplomát pedig csak kiváltságosak szerezhettek. Úgy hívták: Kádár-rendszer. Milyen jól müködött, még mindig tart...ja, nem. A "legvidámabb barakk" mond valamit?
jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
#32 Szerintem üléstől több embernek lesz gerincsérve. Igaz, hogy összességében a fizikai munka karosabb a testre, de ha valaki okosan csinálja már 50 évesen nyugdíjba mehet. Illetve nem egy 50-60 éves szakít láttam, akik sokkal jobban dolgoztak, mint a fiatalok. A kulcs az életmódban van. Ha valaki nem lesz alkoholista akkor sokkal több eséllyel nem lesz semmi baja.
jan. 12. 16:39
 35/41 A kérdező kommentje:
33 teljesen más rendszer volt. Amúgy nem azt írtam, hogy mindenki szakmát tanuljon. A középutat kellene megtalálni. És ehhez hozzátartozik, hogy nem vesznek fel minden hülyét egyetemre. És hiába bukik ki( amit már nem is lehet!) pár év próbálkozás után nem fog a többség elmenni szakmát tanulni.
jan. 12. 16:41
 36/41 anonim ***** válasza:
#35 Mit jelent az, hogy nem lehet kibukni? Államin minden 2. félévben meg kell lenni egy minimum átlagnak és egy minimum kreditnek, különben átsorolnak önköltséges kategóriába. Aki nem tudja fizetni, az úgyis abba fogja hagyni. Ez is egyfajta kibukás.
jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
#36 Igen ilyen formában. A kibukást úgy értettem, hogy 6. sikertelen vizsga után kirugást eltörölték. Nálunk volt ilyen , máshol nem tudom.
jan. 12. 18:36
 38/41 anonim ***** válasza:

Akinek hatodszor sem lesz meg egy tárgy, az kirúgás nélkül is abba fogja hagyni...

Bármelyik iskolából kirúghatnak, pl szakmunkásban 30 óra igazolatlan hiányzás után már repülhetsz.

jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Nézd, én idén kezdtem az egyetemet, nálunk így zh-k és az első pár vizsga után kb 40% a lemorzsolódás. Mondanom sem kell, hogy nem azok hullanak ki, akik emelt érettségivel, nyelvvizsgával érkeztek...
jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
#39 Akkor abte egyedeket lehet még nem állt be a sorba. Megkérdezem, hogy melyik?
jan. 13. 08:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!