Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem siralmas, hogy...

Csak szerintem siralmas, hogy így levitték az egyetemi pontokat?

Figyelt kérdés

Alapból egyre könnyebb elvégezni egy egyetemet, már lassan egy 8. osztalyost is felvesznek. Miért? Rengetek diplomás munka esetén túljelentkezés van. Egy munkára több 10-en jelentkeznek. Egyesekre akár 100-an is. Hónapokig kell munkát keresni. Sokan fél év után találnak valamit. A fizetés sem jó a legtöbb munkánál.


Ehhez 3 év múlva jönni fognak a mostaniak. De kérdem minek? Még jobban le lesz nyomva az amúgy is alacsony bér, még nehezebb lesz munkát találni. Már így is sokkal jobban megbecsülték egy szakít, mint egy diplomást minden téren. Miért kell mindenkit felvenni és átlökni a vizsgán, mikor egyértelműen sokkal nagyobb hiány van a szakikból? Mert ismerem az egyetemi rendszert. Bizonyos százaléknak át kell menni. Így lesznek még könnyebbek a követelmények, még kisebb ponthatárok és kész is.


jan. 11. 12:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Pont nem felesleges, hanem pont most van kitűnési lehetőség vele.. Hiszen eddig volt mindenkinek.
jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás kérdező: el kell menni szakmunkásnak és milliárdokat fogsz keresni. Munka után a kocsmában sörözve meg lehet röhögni a haverokkal, hogy milyen idióta aki egyetemre jár.

Vagy telefonálj be a BME-re, hogy neked nem tetszik ez a dolog, és azonnal hagyják abba.🤣

jan. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

" Legalábbis több egyetemről olvastam, hogy egyre kisebb az elvárás+ a fiatal tanárok sokszor engedik még a puskázást is. És ez egyre gyakoribb sok egyetemen, illetve ugye kibukni sem lehet már."

hát nem tudom te hol olvastál és mit, de nagyon vakon vagy...

jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
#13 Miért? Ezt az adott egyetemre járok diákok írták. De nálunk is ez van.
jan. 12. 09:22
 15/41 A kérdező kommentje:
#12 Milliárdot nem lehet, de milliókat igen.
jan. 12. 09:22
 16/41 anonim ***** válasza:
#15 Persze...egy bolti eladó is milliókat keres, nem tudtad?🤣
jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
#16 Ő tud vállakozni? Nem. A vállakozók keresnek ennyit, illetve azok, akik tudnak maszekolni. Bármelyik építőipari munkás, autószerelő, fodrász, lakatos stb. Vanna egy páran.
jan. 12. 10:05
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

#13 "Kibukni sem lehet már"


Persze, sőt bejárni se kell, a zh-t is megírják helyettem. Vizsgára se kell készülni, elég ha felolvasom a jegyzeteimet és automatikusan ötöst kapok.

Nem tudom honnan veszi a kérdező ezt a sok baromságot, de hogy egyetemnek még a közelében sem járt, az fix. Nem tudom miért kell ilyen butaságokat terjeszteni, mindenféle pletykák alapján. Persze, tudom az egyetemen csupa hülyék tanulnak..bezzeg szakmunkásképzőbe csaj a zsenik mennek, nyilván.

jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Balázska, úgy örülök, hogy újra itt trollkodsz!
jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

#18 MSc-t most fejezem be. De ahogy írtam sok embertől hallottam ezt.


Meg kell írni a zh-t de úgy puskazal ahogy akarsz, illetve folyamatosan csökkentik az elvárást.

jan. 12. 10:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!