Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem siralmas, hogy...

Csak szerintem siralmas, hogy így levitték az egyetemi pontokat?

Figyelt kérdés

Alapból egyre könnyebb elvégezni egy egyetemet, már lassan egy 8. osztalyost is felvesznek. Miért? Rengetek diplomás munka esetén túljelentkezés van. Egy munkára több 10-en jelentkeznek. Egyesekre akár 100-an is. Hónapokig kell munkát keresni. Sokan fél év után találnak valamit. A fizetés sem jó a legtöbb munkánál.


Ehhez 3 év múlva jönni fognak a mostaniak. De kérdem minek? Még jobban le lesz nyomva az amúgy is alacsony bér, még nehezebb lesz munkát találni. Már így is sokkal jobban megbecsülték egy szakít, mint egy diplomást minden téren. Miért kell mindenkit felvenni és átlökni a vizsgán, mikor egyértelműen sokkal nagyobb hiány van a szakikból? Mert ismerem az egyetemi rendszert. Bizonyos százaléknak át kell menni. Így lesznek még könnyebbek a követelmények, még kisebb ponthatárok és kész is.


jan. 11. 12:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért, mert jó pénz az egyetemnek, ha többen vannak. Több támogatást lehet felvenni, több pénzt lehet zsebre tenni. Gondolj bele, hogy jelentkezik kétszer annyi ember egyetemre, mint előző évben, de nem mindenkit államira vesznek majd fel. Rengeteg ember csak önköltségesen tudja elkezdeni, de amúgy is, ha államin is csinálja meg valaki, annak visszafizetési kötelezettsége van, ahány félévet ott tanult (vagy ledolgozza Magyarországon).


A kormánynak (legyen szó bármelyikről az egész Földön), az a célja, hogy az emberek egyre hülyébbek legyenek, befolyásolhatók. Ezt az oktatás földbe tiprásával el is tudják érni, belátható időn belül.


A szakmáról meg csak annyit, hogy Svájcban pl. rengeteg ember egyetem helyett szakmát tanul és nagyon sok a szakmunkás. Nem hiába szigorú az export-import. Nagyon jól megvannak, köszönik szépen. Én meg csak annyit mondok, egy jó szakmával + felsőfokú végzettséggel kevés jobb kombó van.

jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Minek mindkettő? Milyen munka van, ahol kell?
jan. 11. 12:55
 3/41 anonim válasza:
100%

Én megmondom az őszintét. 0 tanulással egy emelt fizikával jutottam be gépészmérnök képzésre. Fizikához volt mindig is affinitásom, egy 50%-ot hoztam össze.

Itt egyetemen is kb nulla tanulással vagyok, el is buktam 3 tárgyat. Szóval, egyetemre könnyű bejutni, de teljesíteni nem. Amíg benn van az egyén, és teljesíteni próbál addig kap pénzt az egyetem? Igen.

jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
26%

- Amikor én végeztem általánosban, sima gimis érettségivel rengeteg irodai munka állt előtted. Ma meg sima aktatologatáshoz is főiskola kell. És sok szakmához is érettségi. Amikor bevezették a kötelező érettségit a rendőrségnél, NAGYON SOK rendőr leszerelt, vagy nyugdíjba ment. És látható ennek a következménye. :(


- Volt egy riport a TV-ben (Mai napig keresem!), amiben egy egyetemi rektor..., vagy dékán..., mindegy, nos elmondta, de kerek - perec az egyik újonnan induló szakjukról, hogy FOGALMA SINCS, hogy mi az, és mire jó, de indítják, mert sok a fizetős jelentkező rá!!! Nem vicc, ez lement a TV-ben!!!


- Haverom anyja, majd 60 évesen végzett fősulit, a melója miatt. Mert kellett a papír. De utána is, mint előtte vagy 25 évig, 1:1 ugyanazt csinálta, csak ráment egy csomó ideje, meg pénze. De SEMMIT nem használt belőle. Majd nyugdíjba ment.

jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan inflálódik el a végzettségek értéke. Ami régen egy érettségi volt, az ma már egy ba bsc diploma.
jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
72%

Igen, csak szerinted.


Miért foglalkozol ezzel?!

jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Mert nem jó irány.

De szerintem leírtam miért. Nem kellene olyan embereknek diplomát szerezni, akik agyilag nincsenek ott. Viszont lesz munka, amire jók lesznek, ezzel nyomva a béreket meg jobban lefelé. Ez senkinek sem jó.


Miközben egyre kevesebb szakmunkás van. Most csak pár hónapot kell várni egy komuvesre, pár év múlva már fél évet. De ugyanez bármelyik.

jan. 11. 17:23
 8/41 anonim válasza:
34%
1#svajc már rég csődbe ment
jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés!!

Nem az egyetemet elvégezni lett könnyebb, hanem bekerülni. A kettő nem ugyanaz. Érettségi pedig még mindig kell minden felsőoktatási intézménybe, a kérdés az, hogy milyen eredményt kell felmutatnod ahhoz, hogy felvegyenek. A legjobbak, a kitartóak, és a szorgalmasak pedig most is legalább egy mellett érettségit tesznek, ezzel kitűnnek társaik közül.

jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Emelt érettségivel felesleges lett kitűnni a legtöbb karról. Biztos vannak még mindig nagyon magas ponthatárok a legjobb egyetemek, legjobb karjain. Gondolom orvosnak most sem mehet akárki.


Elvégezni is könnyebb. Legalábbis több egyetemről olvastam, hogy egyre kisebb az elvárás+ a fiatal tanárok sokszor engedik még a puskázást is. És ez egyre gyakoribb sok egyetemen, illetve ugye kibukni sem lehet már. Meg ugye amit írtam az fixen így van, mert több tanár mondta már. Az kell engedni bizonyos százalékot. És így átmennek olyanok is, akik amúgy nem érdemlik meg.



Ezek együttese fogja azt adni, hogy egy 3-as tanuló simán elvégez egy egyetemet.

jan. 11. 20:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!