Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A sikeres érettségijeim...

A sikeres érettségijeim megkaphatom a technikumi 13. évem elvégzése nélkül?

Figyelt kérdés

Az igazgatóval még nem tudtam beszélni, amikor keresném épp sosincs. A kérdésem pedig az lenne, hogy ez tényleg igaz, törvényesen, vagy csak ott akar minket tartani az iskola hírneve miatt? Programozó/Szoftverfejlesztőre jelentkeztem, de helyette hálózatot tanulhatok, amit nagyon nem bírok, nem szeretnék vele a jövőben foglalkozni, programozással pedig sokkal inkább. Most ezért maradjak ott 13.ban és megkapjam az oklevelet amit semmire nem fogok felhasználni?


Ha bárki tud valamit erről, hogy ez hol van törvényesen leírva, küldje ide, nem akarom elhinni, hogy a sikeres érettségiket nem kaphatom meg, szakma nélkül... tehát miafasz? akkor meg mi van ha nem sikerül a szakma és ott a 90%os érettségi? Kukázzak vagy mi? Hülyeségnek hangzik nekem ez az egész...



#átverés #érettségi #szakma #szakmai év #kötelező szakma #érettségi megvonás
jan. 2. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Technikumban általában, legalábbis nálunk úgy van, hogy 12.végén matekból, magyarból és történelemből lehet érettségizni, a nyelvi érettségit te választod meg hogy 12 vagy 13.-ban szeretnéd. De a szakmai érettségi, ami az ötödik tárgyadnak számít 13.végén csinálod.


Ergo ha 12.-ben otthagyod és nincs meg az ötödik tárgyad, nincs teljes értékű érettségid, nem tudsz felsőoktatásban továbbtanulni.

jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én idén csinálom az angolt és a digitális kultúrát, de ránk akarják erőszakolni az utolsó évet? ilyenkor mi van ha nekem meg lesz az 5? 🤔
jan. 2. 21:55
 3/10 A kérdező kommentje:
btw 11.es vagyok, jövőre jönne a magyar, matek, töri, és utána a plusz év, számomra haszontalan szakkal.
jan. 2. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem rád akarják erőszakolni a 13. osztályt. Amikor kilencedikbe felvettek akkor automatikusan elfogadtad ezt a képzési formát. A technikum 5 éves.


Más kérdés, hogy erről nyolcadikos korodban miért nem tájékozódtál.

jan. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
alapból maradtam volna... de valamit variáltak a szakmával és teljesen törölték a programozót és csak a hálózatos van... nem csak nekem jelent gondot hanem úgy a fél osztálynak :)
jan. 3. 06:53
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Az lett volna a megoldás, hogy 10. végén alapvizsga után átjelentkezel egy olyan technikumba, ahol van programozó szakma.


Maga a törvény itt van: [link]

41.§ (6c) Technikumban a tanulói jogviszonyban az érettségi bizonyítvány akkor állítható ki, ha a vizsgázó sikeresen teljesítette a kötelező vizsgatárgyak érettségi vizsgáit, és emellett a technikum szakmai programjában számára előírt szakmai vizsgát sikeresen letette.


Tehát amíg nincs szakmai vizsgád, addig csak előrehozottan csinálhatsz meg tárgyakat, akár ötöt is. Tehát mondjuk 12. végén megcsinálod az öt tárgyadat. Érettségit nem kaphatsz, mert még nincs szakmai vizsgád. Otthagyod az iskolát. Őszi vizsgaidőszakra bejelentkezel akárhová érettségizni, ez már fizetős lesz. Vizsgacselekmény nélkül megkapod az érettségi bizonyítványt, mert már megvan az öt érettségi tárgyad.

jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Még #6-hoz: gondolkodom azon, hogy a törvény mit szól ahhoz, hogy 12.-ben az osztályozó vizsga után megszüntetve a tanulói jogviszonyt letehető-e az érettségi. Előrehozott érettségit csak tanulói jogviszonyban lehet tenni. Valószínűleg nem lehetséges az előrehozott érettségi rendes érettségire való átminősítése, a törvény nem beszél erről, csak a fordítottjáról.
jan. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mondjuk szomorúan látom, de végre biztosra tudom, hogy mi a helyzet, mert az igazgató nem mond semmit, csak, hogy nem lehetséges kihagyni. Mostmár tudom, hogy miért... Na mindegy, lesz egy felesleges szakmám is :)
jan. 3. 11:04
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Esetleg az működhet, hogy kinézel egy érettségi utáni (csak szakmai tárgyakat tartalmazó) két éves szoftverfejlesztő és tesztelő technikumi képzést. Az igazgatóval megbeszéled, hogy novemberig bejárhass úgy, hogy nincs tanulói jogviszonyod. Novembertől immár érettségivel rendes tanulói jogviszonyod lesz, és két év alatt megcsinálod a szoftverfejlesztő szakmát. Így csak egy évet veszítesz az eredeti tervedhez képest.


A dologgal az a legfőbb probléma, hogy negyon nehéz olyan képzést találni, ahol az amúgy jó tananyagot színvonalas, hozzáértő oktatók tanítják (egyszerűen azért, mert ők már elmentek dupla fizetésért programozónak).

jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha van 5 érettségi tárgyat, akkor őszi érettségikor jelentkezetsz egy gimihez és kitudják adni a bizonyítványt ingyen is, mert meg vannak a tárgyak. Ne kérdezd, miért nem képez erre a szakképzési centrum.
jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!