Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a diákjaim?

Figyelt kérdés
pedagógus vagyok, matekot tanítok egy szakközépben. de amit a diákjaim csinálnak...egyszerűen sehogy nem tudom rávenni a fegyelemre, de ez még hagyján. állandóan beszólogatnak, a múltkor leqrvázták az édesanyámat, rágóval dobálnak...nem merek a táblára írni, hátat fordítani. mit tegyek? :(
2010. okt. 22. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Háát ez kellemetlen...

Nem tudnál elmenni egy Gimnáziumba tanítani, vagy legalább egy jobb nevű Középiskolába?


Én gimnáziumba járok, elképzelhetetlen, hogy a tanárokat dobáljuk rágóval... De miért is tennénk!?


17/F

2010. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

örülök, hogy van munkahelyem. sajnos kisvárosban lakok, nincs sok munkalehetőség.

de majdnem sírva megyek a suliba minden nap.

a múltkor az alakom miatt csúfoltak..

2010. okt. 22. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:

húh ez elég durva

egyébként az ilyenek miatt nem szakosodok majd tanári szakra...nem tudom mit képzelnek.igazgató nem csinál semmit ez ellen?neki kéne.gondolom a diákok szülei sem különbek,de lehet h beszélni kellene velük.amúgy megmondanám ha a te k...anyádat büdös kölök(mondjuk ha cigányok az elég gáz ,velük abszolút nemlehet mit kezdeni mert anyuci,apuci megver)hát sajnálom h érdemi tanácsot nem tudtam adni,én tuti ordibálnék,más nemjut eszembe,de együttérzek veled teljesen

2010. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Azért csinálják ezt veled, mert érzik hogy megtehetik és te nem teszel ellene semmit. Így a helyzet csak rosszabbodni fog.

Azt tanácsolom, hogy áll a sarkadra, légy kemény, erélyes és magabiztos. Ki kell oszatnod jópár elégtelent és azt be is kell írni a naplóba. Aki rendetlenkedik azonnal kizavarni a teremből és igazolatlan óra.

Ha ez sem oldja meg akkor a fülénél fogva kell levezetni az igazgatóhoz. Az kell, hogy tiszteljenek.

2010. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

(Nem tudom, de valahogy nem úgy hangzik a kérdés, mint amit pedagógus írt, de ezt az érzést félretéve válaszolok.)

Beszélj a kollegákkal, náluk is ilyenek-e vagy csak nálad, milyen az igazgató: lehet-e hozzá fordulni, segítőkész-e vagy épphogy keresztbe tesz.

Ez elég megoldhatatlan probléma, bizonyos szakközepeseket nem érdekli a tanulás, a matek meg pláne nem a legnépszerűbb tantárgy, mert elvont és gondolkodni kell hozzá, néha már az se zavarja őket, hogy megbuknak. Valószínűleg a családi hátterük ezt meg is alapozza. Ez társadalmi probléma, nem te vagy az oka és nem te fogod megoldani. Én a helyedben mégiscsak mindenáron keresnék egy jobb iskolát vagy más munkahelyet, mielőtt teljesen belerokkanok és életkedvemet vesztem. Mindenesetre a családhoz, hobbihoz menekülj lelki szintentartás céljából. Addig is:

a) a poroszos megoldás, az a baj, hogy akinek ez nem egyénisége, annak úgyse fog bejönni, nem tudsz kibújni a bőrödből, szóval egyesosztogatások, röpdolgozatok, de ez nagyon is a visszájára fordulhat.

b) a pedagógiai-pszichológiai megoldás: egyszer, amíg még csend van, óra első két percében talán még: akkor emberi módon, de határozottan, mint aki tudja, mit akar, elmondod nekik, hogy téged nagyon zavar ez a helyzet, hogy itt teljesen eredménytelen a tanítás, mit gondolnak, hogy tudnátok ezt közösen megoldani. Azt is nyugodtan elmondhatod, hogy szörnyen rosszul esik neked, ha a testalkatodon gúnyolódnak, tudják jól, hogy ez nekik se esne jól. Ha látják, hogy emberből vagy és ezt vállalod, akkor mellédállnak, az osztály nagyobbik részét (optimistán nézve) valószínűleg szintén zavarja, hogy nem tud tanulni. Lehet ez a beszélgetés egy új közös élet kezdete, ennek a sikeréhez viszont az kell, hogy szeressenek, ahhoz meg az, hogy te erre a személyiségeddel okot adj. Igyekezz jóindulatú, mosolygós lenni, de a szabályokból nem engedve. Lássák rajtd, hogy szereted őket és komolyan gondolod, hogy meg akarod őket tanítani. A gyerekeknek szeretetre van szükségük, csak a kamaszok ezt ügyesen leplezik, félnek kiadni önmagukat, játsszák a vagányt mások előtt, ezzel próbálnak meg önbizalmat szerezni. Szóval ez egy lassú folyamat visszaesésekkel. Legyenek az órák élményszerűek, persze a lehetőségeken belül, tehát legyenek játékosabb, szórakoztatóbb, könnyebb feladatok is, önbizalomnövelésnek és dicsérj sokat.

Ez a változás a régi helyeden vagy sikerül vagy nem, akár pszichológus segítségét is igénybe veheted, (csak ugye ki tudja kifizetni) mert belső változásra is szükséged van, hinni kell önmagadban és a tanítványoknak ezt látniuk kell rajtad. (Divatszóval: át kell, hogy jöjjön, másik divatszóval: "kisugárzás". )

Olvasd el a Gordon könyvet, nem tudom, mi a címe, van tanároknak és szülőknek is külön. Nem kell mindent elhinni belőle, de megfontolni érdemes.

2010. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

mi iskolánkba ezt csinálnánk már börtönbe lennénk! nagyon szigorú suli!


Szekszárd, Szent László

2010. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akik szórakoznak veled, azokat szívasd meg.pl röpdoga.Buktasd meg őket és kész.A többi meg majd észbe kap.
2010. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szaktanárit kell adni, ennyi...

Nálunk is volt néhány ilyen emberke, rosszak voltak és az egész osztály szívott, mert a tanár nem tanított onnantól fogva normálisan. Nem a többi tanulón kell leverni hanem azon aki rossz. És nem egyest kell adni hanem szaktanárit utána meg osztályfőnökit aztán igazgatóit ha ezek sem változtatnak a helyzeten el kell tanácsolni a tanulót.

De szerintem ez minden normális helyen így működik, az persze más dolog hogy normális helyeken ezekre nincs szükség.

2010. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem gondoljátok komolyan, hogy egy mai 16 éves szakközépiskolás fiút érdekli a szaktanári, továbbmegyek: érdekli az igazgatói?! Kitörölhetik vele a ... A szülő egy jót röhög otthon a beíráson, ha egyáltalán elolvassa! "Eltanácsolni" pedig gyereket nem lehet, ilyen nincs, csak fegyelmi büntetésként lehet áthelyezni, de ahhoz az kell, hogy legalábbis felgyújtsa az iskolát. Hol éltek ti? Szerintetek lenne ennyi erőszak az iskolában, ha egy Pistike rossz volt beírással meg lehetne szüntetni? Csak azok a csúnya buta tanárok nem tudják, hogy mit kell csinálni, de majd mi megmondjuk nekik?!

a hosszú válaszos, aki persze hiába várja a kérdező (tanár? gyerek?) reakcióját.

2010. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne vedd magadra amiket mondanak. Először próbáld meg normálisan, határozottan leállítani őket, és mondd meg hogyha tovább folytatják ezt következményei lesznek. És ha továbbra is folytatják, hogyha beszólnak neked szólj vissza nekik. Mindenkinek vannak gyengepontjai. Ha rájönnek milyen érzés megszégyenítve lenni a többiek előtt talán észbekapnak. Ha pedig javul a helyzet próbálj meg változtatni a tanítási szokásaidon. Pl.: játékosabb tanulás, kooperatív tanítás, stb.
2010. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!