Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem hirdetnek meg...

Miért nem hirdetnek meg órákat az ELTE-n, direkt csinálják?

Figyelt kérdés
Van hátra 3, azaz három kötelező tárgyam, 2 szigorlat és 1 kollokvium, de még ezt sem akarták ma meghirdetni nekem (vizsgakurzusként), de gondolom másnak is hiányzik a tárgy. Írtam levelet az oktatónak, udvariasan köszöntem, és feltettem a kérdésemet, azt is udvariasan, és mit válaszol nekem egy órán belül: "nem". Semmi köszönés vagy miért nem hirdeti meg, elküld 3 betűt és ennyi. Ráadásul túlfutó vagyok már így is; és ezzel idén sem végzek. Nincs olyan érzésetek, hogy az ELTE azt akarja, hogy minél tovább fizessek tandíjat?
2011. szept. 7. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok. Ugyanazt érzem amit te is megfogalmaztál. Szerintem van olyan szándék, hogy a lehető legtöbb pénzt kisajtolják az emberből. Nagyon-nagyon sok rossz élményem van erről és mindannyian ugyanezt gondoljuk, hogy a pénzre hajtanak.
2011. szept. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg felháborító. Nálunk is van hasonló az ELTÉ-n: a tantervbe le van írva, hogy milyen tantárgyak vannak nálunk, amik kötelezően választhatóak (tehát elvileg te döntöd el, hogy miket veszel fel, csak legyen meg abból a modulból X kredit). Na most ezeknek a tárgyaknak végül a felét se hírdetik meg, így, hogy el tudd végezni a szakot, és legyen elég kredited kénytelen vagy olyat felvenni, ami adott esetben egyáltalán nem is érdekel, csak nincsen más....


Én nem vagyok elájulva az ELTÉ-s oktatástól, szerintem inkább csak a neve nagy.

2011. szept. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

LOL azért meg kell dolgozni, hogy egy ELTÉS dilomád legyen, itt a Debreceni Egyetemen még akkor is felveheted a tárgyaidat, ha nincs meg az előfeltétele, csak egy kérvényt kell beadni és ezt nemcsak egyszer lehet megjátszani hanem akárhányszor, egy félévben akár több tárgyal is.


Esetleg keress olyanokat akik a te helyzetedben vannak és adjatok be közösen kérelmet a TO-ra vagy a tárgyfelelősnek. Ha csak ilyen kevés tárgyad van akkor adhatsz be költségtérítés csökkentési kérelmet (bár ez egyetemtől függ).

2011. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy lecsúsztál ezekről a tárgyakról az elmúlt években?Mármint arról, hogy felvedd vagy egyáltalán nem volt az elmúlt években meghirdetve?

Ha ez utóbbi akkor ne a tanárnak írj, hanem egy szép udvarias levélben keresd meg a dékánt.

Ne fikázd a tanárt vagy a rendszert, mutasson arra a leveled, hogy nem mártírkodsz, hanem megoldásokat keresel és tanácsot vársz tőle, nagyon tömören, összesen négy mondatban leírod az ügy előéletét, nem azt hogy milyen szerencsétlenek az események vagy hogy az ELTE a pénzedet akarja, hanem tényszerűen, hogy eddig miért nem tudtad felvenni a tárgyakat és várod a választ.


Ha csak ennyi van már neked hátra még az is megoldás, hogy passziváltatod ezt a félévedet.

Nem lehet egyébként, hogy ezek a tárgyak második félévben indulnak csak általában?

2011. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nem lehet egyébként, hogy ezek a tárgyak második félévben indulnak csak általában?"


De, éppen ezért írtam, hogy vizsgakurzusként kérem, ilyenkor nincs is tanítás, csak vizsga a tárgyból. Amúgy azért felháborító, mert ahogy néztem a szakomon sok tárgyból van vizsgakurzus, olyan is amiből 1 ember van feljelentkezve. Szóval van pozitív példa is, ezért nem is értem, hogy miért nem lehet meghirdetni egy sokkal nehezebb tárgyból vizsgakurzust. Azért még nem zárult le a felvétel az ELTE-n, még reménykedem.


Amúgy passzívra végképp nem szeretnék menni, ki tudja köv. félévben mit tudok felvenni. Ráadásul a szüleim fizetik a tandíjat, ezért is bosszant az ügy, hogy még mindig nem tudok végezni.

2011. szept. 8. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem, hogy nem-e második féléves-e, mert vizsgakurzus ide vizsgakurzus oda, standarizálva vannak nálunk a tantárgyak, tehát amit tantárgyként vagy ha úgy tetszik előadásként csak az első fél évben lehet felvenni azt vizsgakurzusként is csak az elsőben és amit a másodikban azt a másodikban.

Pedig nem zugfőiskolára járok hanem a Közgáz GTK-ra.

Ilyen esetben a csoporttársaim kérvényt írnak a dékánnak és egyedi engedéllyel abból a tárgyból tanárt delegál a vizsgára, így nem vesz kárba még egy fél év.

Nálunk ez működőképes.

A passziválást azért ajánlottam, mert nálunk teljesen működőképes az, hogy ha valakinek az utolsó évben már csak második féléves tantárgyai maradnak akkor az első fél évet passziválja és a második félévben pedig befejezi vagy a passziválás helyett előre hozza a gyakorlatot.

2011. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor is kell tandíjat fizetni (5 hónap * X ft) ha be sem kell járnod, csak 1-2 tárgyat ami nem lett meg csak vizsgaként veszed fel??? :O
2011. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"akkor is kell tandíjat fizetni (5 hónap * X ft) ha be sem kell járnod, csak 1-2 tárgyat ami nem lett meg csak vizsgaként veszed fel??? :O"


Igen, ez így van. Ez most úgy néz ki, hogy van egy fix díj, azt hiszem 32000 forint és kreditenként kb. 8000 Ft. Durva nem?

2011. szept. 8. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!