Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi vagy közgazdász végzettsé...

Jogi vagy közgazdász végzettséggel lehet jobban érvényesülni biztosítási területen? Középvezető vagy kockázatelbíráló szeretnék lenni.

Figyelt kérdés

9 éve dolgozom biztosítási szakmában ügyintézőként, de előrébb jutni nem tudok, a munkám monoton, nem igényel kreativitást, nem vagyok túlfizetve. (A munkahelyemet szeretem ezek ellenére).

Mit érdemes tanulni, hogy a szakmában előrébb jussak?



2023. dec. 22. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Ezekhez a munkakörökhöz egyértelműen közgáz, nem is értem a jog hogy jött szóba?
2023. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van Magyarországon is jogàsz bank vezérigazgató (!), de valóban a közgazdászok, matematikusok terepe ez. Minimum egy pénzügy-számvitel, jobb esetben egy alkalmazott matematikus vagy gazdaság- és pénzügymatematikai elemző végzettség kell ehhez.
2023. dec. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akik a hatterben dolgoznak biztositasi teruleten, azok kozgazdaszok, matematikusok. Van ezzel kapcsolatos mesterszak is az egyetemen, biztositasi es penzugyi matematika neven, ahol aktuariusokat kepeznek. Igazabol az egesz szakma komoly matematika tudasra epul, persze jo ha van az embernek penzugyi tudasa is melle.
2023. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!