Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy kémiából...

Miért van az, hogy kémiából jó vagyok, fizikából meg sz*r?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy kémia nincs fizika nélkül. Én valahogy mégis megvagyok nélküle:D Fakton szín 5-ös vagyok belőle (vegyészmérnökire szeretnék menni) fizikából meg a 2-esért küzdöttem 9.,10.-ben. Ez hogy lehet?

2023. nov. 4. 21:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
75%

A válasz valószínűleg ott rejlik, hogy bár a kémia is nyilván alapvetően fizika (egészen pontosan atom- és molekulahéj fizika), de amit általános és középiskolában tanítanak belőe, azok csak az alapok, amelyeket ezen a szinten a periódusos rendszeren és a belőle következő bizonyos atomi tulajdonságokon túlmenően nem tudnak szorosan a fizikához kötni, ezért a kémia a fizikától némileg független diszciplínának tűnik - ahogy egészen az atomok felfedezéséig annak is hitték. Nagyrészt magolós, különféle típusú anyagok jellegzetességeiről, tipikus kölcsönhatásaikról szól, néhol egyszerűbb számolásokkal, és ez nagyon más ahhoz képest, amivel a fizika foglalkozik: az élettelen anyag törvényszerűségeinek feltárásával.


A fizika alapvetőbb, mint a kémia. A kémia által vizsgált rendszerek már elég bonyolultak és sok részecskéből állóak ahhoz, hogy azok kollektív jellemzését a fizikától különálló tudományágra bízzák. Ezt a kollektív jellemzést tanítják alap- és középfokon. Kevésbé igényel absztrakt gondolkodást, mint a fizika. Valószínűleg ezért vagy jobb belőle.

2023. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!