Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy kémiából...

Miért van az, hogy kémiából jó vagyok, fizikából meg sz*r?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy kémia nincs fizika nélkül. Én valahogy mégis megvagyok nélküle:D Fakton szín 5-ös vagyok belőle (vegyészmérnökire szeretnék menni) fizikából meg a 2-esért küzdöttem 9.,10.-ben. Ez hogy lehet?

2023. nov. 4. 21:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy fizikából elég szar tanárunk volt aki nem engedett fgv-táblázatot használni, hanem az összes bonyolult képletet be kellett magolnunk….
2023. nov. 4. 21:22
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Ja, úgy is lehet, hogy a tanárra fogod... Csak akkor mi a kérdés?
2023. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a múlt miért érdekel? Ha nem kell a jegy akkor nem számít, ha a tudás kéne úgyis megtanulod magadtól, ha nem kell akkor meg ne rágd magad rajta. Koncentrálj arra ami fontos, és szükséged lesz rá (kémia)
2023. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

>az összes bonyolult képletet be kellett magolnunk

-Én meg pont azt szeretem a fizikában, hogy ha nem jut eszembe valami, akkor ami helyette eszembe jut, abból le tudom vezetni a szükséges képletet, mert minden mindennel összefügg.

Kémiában ez nem így van, pl. az, hogy a higany folyékony, semmiből nem következik, ha nem tudod, kikövetkeztetni reménytelen. A szerves kémia pedig egyenesen egy telefonkönyv, iszonyat sok információval.

2023. nov. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy talán az lehet az oka, hogy a kevesebb gondolkodást igénylő magolásos tanulás jobban megy neked, mint a kombinatív, következetes, kreatív gondolkodás.

És bár mindkettő agyi tevékenység ugyan, de míg a magoláshoz elsősorban jó memória kell, addig a következetes gondolkodáshoz meg inkább a jó probléma megoldó képesség, amihez nem feltétlenül szükséges a legjobb memória.

2023. nov. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sorstársak vagyunk úgy érzem. A kémiát imádtam, fizikából viszont a kezdetektől fogva küzdködtem, igaz én 4- es voltam végül mindig belőle, de nálam ez csakis a tanár jóindulatán múlt, hogy egy nagyon cuki tanárnő volt. Alapvetően nem egy nem kettő egyes kettes dolgozatot kaptam belőle. Én sem tudom a mai napig hogy mi lehet az oka. Egyszerűen fizikából a képletek, az anyag; az összefüggések semmi nem ment soha a fejembe. A kémiából pedig minden elsőre
2023. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Egyetértek! Valahogy a kémiát jobban megfoghatóbbnak érzem mint a fizikát. Meg én az (Fneh=sin alfa - g a köbön / V0-V) istentudjamilyen képleteket én képtelen voltam bemagolni XDD Na mindegy..Hálisten már nem lesz szükségem rá, csak kiváncsi voltam a véleményetekre:)
2023. nov. 5. 12:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem sem lesz már többet szükségem rá
2023. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
#7 Nekem van egy (nem használt) fizikatanári egyetemi diplomám, de se középiskolában, se egyetemen nem magoltam ilyen képleteket. A Newton-törvényekből, mint axiómákból minden levezethető. Jó, mondjuk a pörgettyű nutációjának képlete elég sok lépésben, szóval van azért más is, aminek tudása megkönnyíti a feladatok megoldását (energiamegmaradás, forgómozgások kinematikája és dinamikája pl.), de mechanikában olyan képletet nem jegyeztem meg soha, amiben szinusz lett volna, azokat az ember mindig legyártja az adott feladat kapcsán. (Ingamozgás képleteit se tanultam meg, minek, egyszerű levezetni.) A képletek magolásával pont a megértés, az összefüggések meglátása, a fizika szépsége vész el.
2023. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hello. Én már az egyetemen túl vagyok. Kémiából, matekból baromi jó voltam mindig. Fizikából meg sz*r. Szerintem sok múlik a tanáron és egyéni érdeklődési körön is. Egyetemen a kémiás tantárgyakból szinte sosem buktam. Míg az élettudományos, biológiás részekből a kettesért küzdöttem. Átlagosan 20x több időt kellett rászánnom mint a kémiára. Mert nem érdekelt olyan mélységekben a biológia vagy a sejttan mint mondjuk a kémia :D. Szóval egyéni érdeklődésen és tanáron sok múlik. Szerintem van kémia fizika nélkül. Amúgy a legtöbb fizikus nem is ért a kémiához olyan kimagasló szinten.
2023. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!