Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van, hogy a tanárokat...

Miért van, hogy a tanárokat magázni kell, mikor nagyon is jól ismerjük őket?

Figyelt kérdés
2023. okt. 24. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Micsoda?!

Még jó, hogy nem akarod hátba veregetni, hogy: Na, mi van, haver?!


A kérdésnek semmi értelme.


Te is az IKEÁ-ban nőttél fel? Ők vezették be ezt a bunkó stílust, hogy mindenkit tegeznek.

2023. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Mert régen így volt és így maradt. Körülbelül 90-es IQ kell ahhoz, hogy az ember belássa, hogy egyrészt tegeződve is lehet udvariasan és tiszteletteljesen beszélni, és magázódva is lehet taplónak lenni, másrészt pedig a tiszteletet nem ilyen kőkorszaki eszközökkel kivívni, hanem kiérdemelni kell.

Másodállásban óraadó vagyok egy középiskolában, és csak azzal vállaltam el, hogy tegeződhetek a diákokkal. A kölcsönös magázódás felesleges modoroskodás, a csendőrpertutól pedig rosszul vagyok.

Az igazgató természetesen végtelenül megértő, nyitott és modern felfogásról tett tanúbizonyságot, amikor azt mondta, hogy “Szó se lehet róla”, de amikor mondtam, hogy oké, végülis nem kell nekem itt lennem, akkor rájött, hogy milyen jó hozzáállás az enyém, és “engedélyezte”.

A diákok tegeznek, ettől függetlenül végtelenül tisztelettudóak, soha nem volt ebből konfliktus, hogy átléptek volna egy határt.

2023. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Mert mondjuk a tegeződés-magázódás kérdésében nemcsak az ismeretség foka játszik, hanem az életkor és a pozíció is? Ez nem valami okos kérdés!
2023. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%
Házirendben ez szerepel
2023. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert így lett megszokva. Úgy gondolják sokan, hogy a magázódás az tisztelettudóbb, udvariasabb. Egyetemen pedig sok tanár felajánlja a tegeződést, de szerintem annyira be lett nevelve az mindenkibe általános iskolában és középiskolában, hogy a tanárt magázni kell, hogy ebből nehéz kilépni, még akkor is, ha a tanár megengedi a tegeződést.
2023. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem gyerekként kifejezetten zavart az, amikor megkért a tanár arra, hogy tegezzem.

Belénk lett nevelve az, hogy ez a tisztelet jele, szóval soha sem értettem, hogy néhány ember miért akar rávenni arra, hogy szembe menjek azzal, amit tanítottak, miközben mások meg tényleg igénylik a tegezést és el is várják.

2023. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ennek semmi köze a házirendhez, vagy bármihez. Ez a normális. Ő az oktatód, de még ha nem is lenne az, akkor sem tegezed le, mert a tanárok többsége már idősebb, te pedig még ha végzős is vagy, akkor is túl fiatal vagy, hogy letegezz egy 40-50 éves embert.
2023. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!