Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes így anglisztikán maradni?

Érdemes így anglisztikán maradni?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el az eltén ezt a szakot, mert gimiben kb csak az angolt és irodalmat szerettem, ezért azt hittem tetszeni fog de nem így lett, a tárgyaim nagy részét utálom és a motivációmat is elvesztettem, leginkább azért mert feleslegesnek érzem amit tanulunk. Azt hogy nem túl hasznos ez a szak eddig is tudtam, viszont úgy voltam vele hogy az számít hogy szeressem és érdekeljen, viszont ez sincs meg. Érdemes így is ezen a szakon maradnom, csak hogy legyen egy diplomám? Vagy még túl hamar ítélkezem és adjak időt neki, hátha megtetszik?

2023. okt. 17. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem érdemes, mert ha meglesz is a diplomád, semmire se lesz jó. Inkább menj el dolgozni, hogy letisztuljon, mit is akarsz tulajdonképpen. Aztán ha úgy döntesz, majd megint nekifutsz az egyetemnek, de már olyan szakon, amelyiknek valóban értelmét látod, ezért azt is el tudod majd viselni benne, ami momentán értelmetlennek tűnik.
2023. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem tetszik, akkor inkább keress mást és ne pazarold az állami féléveid.
2023. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem érdemes. Ha az utolsó éved lenne, azt mondanám, most már csináld végig, de ennek így semmi értelme nem lenne. Én a helyedben ezt a félévet még végigcsinálnám, aztán ha a vizsgaidőszakban is azt mondod, hogy semmi kedved az egészhez, akkor iratkoznék ki. Ez a pár hónap nem oszt, nem szoroz, a félévet így is úgyis buktad, de legalább nem lesz ott benned az, hogy "de mi lett volna ha legalább egy félévet végigcsinálok".
2023. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Semmi értelme húzni-halasztani, hiszen már most látható, hogy a vizsgaidőszakról hallani se akar. Ha már menet közben az a helyzet, ami, amikor még csak beadandók meg ZH-k vannak, hogy fogja rávenni magát, hogy felkészüljön a vizsgákra? Sehogy. Azért meg minek menjen oda, hogy meghúzzák? Csak annál jobban aláássa az önbecsülését - ami egy ilyen rossz döntés után (hogy egyetemre menjen) valószínűleg eleve elég rossz állapotban lehet.
2023. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

a tárgyaim nagy részét utálom és a motivációmat is elvesztettem, leginkább azért mert feleslegesnek érzem amit tanulunk


Mondjuk ez első félév sehol nem szól a szakról, vagy csak nagyon kevés helyen.

2023. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

"ez első félév sehol nem szól a szakról"

Az ötéves angol szakon tényleg ez volt a helyzet. De ő csak háromévesre jár...

2023. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Most még bármi következmény nélkül otthagyhatod (ha még nem tetted). Én hülye nem hagytam ott anno, most pedig az 5. félévemben vért izzadok minden egyes tárgynál, mert gyűlölöm az egészet. Nagyon megbántam, hogy nem váltottam.
2023. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!