Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárnak van joga kiabálni...

A tanárnak van joga kiabálni a diákkal? Miért vannak ilyen tanárok?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Nincs joga. Az emberi méltósághoz való jog emberi alapjog, mindenkit megillet kortól, nemtől, rassztól függetlenül. Az más kérdés, hogy van olyan tanár, aki nem tud normálisan kommunikálni.
2023. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

akkor te még soha nem voltál tanár.

Sok diák nem figyel a tanár ha szólítja őket, vagy előveszi a telefonját, vagy nem dolgozik a csapattársával! Ilyenkor kiabálni kell rá!

2023. szept. 22. 12:37
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
#2, az már régen rossz, hogyha te csak ezt az egy megoldási módot ismered...
2023. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kit érdekel? Amikor dolgozni fogsz felnőtt korodban, akkor sokkal rosszabb lesz ha a főnököd fog kiabálni ha valamit elcsesztél! Jobb minél előbb előre ráeddzenni, hogy ne bőgjed el magadat...

kíváncsi vagyok, hogy erre mit fogsz írni.

2023. szept. 22. 13:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én mindig azt mondom, hogy az iskola az életre is nevel, például amikor fölöslegesen feladatokkal szopatnak az iskolában, akkor azt tanulod meg, hogy a leendő munkahelyeden is lesz ilyen.


Ezzel szemben egy munkahely úgy működik, hogy ha ordibál veled a főnök, akkor nemes egyszerűéggel kilépsz és keresel másik munkahelyet. Szóval persze, lehet azt mondani, hogy a tanári nyilvános megalázás erre edz, csakhogy a való életben van választási lehetőséged.

2023. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ez mondjuk igaz. Nade tegyük fel, hogyha a diák nem figyel rád, és hiába mondod a nevét, akkor negyedszerre kiabálsz rá? Nem sima sikoly, hanem kiabálva kimondod a nevét, és aztán még káromkodsz is egyet rövidet amiért nem figyel, mert az osztálytársával beszél.
2023. szept. 22. 13:15
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Vannak más megoldások is. Például ignorálni. Aztán majd a szülőnek előadod, hogy többszöri felszólításra sem reagált semmit.

Vagy létezik a kollektív büntetés intézménye is; a gyerek nem figyel? Akkor röpdolgozat az egész osztálynak miatta. Aztán ha a fél osztálynak 1-es lesz, akkor majd azon a gyereken leverik.

2023. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nálunk is volt ilyen pár éve, hát én a gyereket megutáltam, az osztálytársamat miatta :D

bár szerencsére büntető ötös lett nekem xd

2023. szept. 22. 13:47
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Nehezen definiálható a "kiabálás". Önmagában nem megalázó, főleg ha a halkabb kérésre a diák nem reagál.

Kérdés, hogy dühös-e a tanár közben. Ha igen, ahhoz is joga van, meg az is jó, ha az ember felvállalja az érzelmeit - de ha túl gyakran dühös, akkor pályát (de legalább iskolát) kell váltania, mert túl sok stresszt okoz magának és a diákoknak is, és az senkinek nem jó.

2023. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szerintem az a kiabálás mint a BÖZSI NÉNI, JÓ NAPOT! csak persze más szöveget dumál a tanár ilyenkor ha a diák nem figyel.
2023. szept. 22. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!