Ha a diploma feltétele a nyelvizsga megléte, akkor a jogászoknak/bölcsészeknek stb. miert nem kötelező analízisből és statisztikából szigorlatozni? Ennyi erővel lehetne azt mondani, hogy az élet minden területén kell a matematika.
Én is és a férjem is mérnökök vagyunk teljesen különböző területen, mégis napi szinten szükségünk van a nyelvtudásra, míg a matektudásunkból mindössze annyira, hogy a számológépbe betudjunk pötyögni két szám közé egy összeadás vagy egy szorzás jelet...
Az egyetemi szintű matekra a reál szakokon végzettek nagyrészének sincs szüksége a szakmájához, nemhogy egy bölcsessésznek, míg nagyon kevés az olyan szakma ahol nyél tudás nélkül boldogulni lehet a mindennapokban.
Igen, magyar cégnél is, mivel a partnerek, megrendelők akikkel kommunikálni kell sokszor külföldiek.
A szükséges anyagok, alakatrészek gyártói leírásai, katalógusai ritkán érthetőek el teljesen magyarul, sőt sokszor nem is az angol, hanem inkább a német nyelvtudásra van szükség.
"A mérnök szaknál ennyire kell q nyelvtudás? Magyar cégnél is?"
Olyan munkakörben nyilván, nem olyan munkakörben meg nemnyilván.
Szerintem a nyilván és nemnyilván munkakörök aránya kb 5:95.
Azt elfogadom, hogy egy mezei kötőelem (vezetékek csatlakoztatásáról van szó) leírásához kell a nyelvtudás azon anomália miatt, hogy a magyar forgalmazó cégnél alkalmazottak teljesen hülyék a termékükhöz (és mellesleg persze a nyelvhez is, így az anyacégtől sem tudnak kérdezni), így képtelenek voltak az amúgy kötelező magyar nyelvű manualt megszülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!