BGE nehez egyetem?

Figyelt kérdés
Kereskedelem es marketing szakot nezegetem, jovore erettsegizem. Nagyon nehez?
2023. aug. 19. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Közepesen nehéz egyetem. Nappalin pont jó. Nekem munka és család mellett anno azért nehéz volt.
2023. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Levelezon szeretnek, mindenkeppen dolgozni szeretnek majd mellette teljes allasban

Koszi a valaszt!

2023. aug. 19. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen iskolából mész oda, egy közgazdasági iskolából az első 2 félévet kb végig fogod aludni, nem hallasz nagyon új infókat, amiket nem tanítottak meg volna neked középiskolában, de egy sima gimis lehet jobban megküzd vele, aki mondjuk nem egy matekos, hanem egy humán szakról érkezik. Ez a szak mondjuk pont az, amit levelezőn se sokkal nehezebb elvégezni, mint nappalin, nem egy mérnökinfó szak.
2023. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem is elsősorban az a fontos, melyik egyetem, hanem az, milyen szak. Bármelyik intézmény félvállról veszi a levelező képzést, pont azért, mert tudják, a diákok sem teszik oda magukat. Család mellett vannak, dolgoznak, csak a papír kell nekik... Pont senkit nem érdekel a valós, mély tudás, erre alapoznak a tanárok, és ezért kalapot sem ér a levelező.

Tehát ez egyfajta önbeteljesítő...

A BGE alapvetően nem rossz egyetem, de minden egyetemen ha a nappali a 100%, akkor a levelező az kb 20-50%. Nyilván ez azt jelenti, hogy a BGE levelező még mindig jobb, mint valami secunder intézmény levelező képzése.

2023. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ugye csak viccelsz ezzel a közgazdasági iskolával? :D


A BGE-n konkrétan a matekon szív mindenki, az meg pont hogy lófax meg esti fény a közgazdasági iskolákban. Amit meg amúgy tanítanak szakgimnáziumban, azt az egyetemen lenyomják az első két órán.


Semmi előnyt nem jelent a közgazdasági szakgimnázium, inkább hátrányt az erősebb gimnazistákkal szemben. Az meg, hogy egy éven ne hallj új infót, röhej. (Már eleve matekból statisztikából megfektetnek.)

2023. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4. "ha a nappali a 100%, akkor a levelező az kb 20-50%"


Először is együtt vizsgáznak a nappalisok és levelezősök, és emiatt az anyag 100%-os átfedésben van. Másodszor is a levelezőskönek heti 1.5 teljes nap van, és igaz, hogy ez alatt papíron fele annyi órájuk van csak, mint a nappalisoknak, viszont cserébe nagyobb az órákon a részvételi arány.


Harmadrészt pedig a BGE-s oktatók szerint a levelezősök eleve jobbak, mivel sokan második diplomát csinálnak, de általában eleve idősebbek, komolyabban veszik, többet és jobban tanulnak, illetve lehetőleg szakmai helyen dolgoznak mellette (azt meg ugye nem kell magyarázni, hogy ha valaki nappal marketing menedzser vagy piackutató főállásban, és e mellett végzi a marketing szakot, akkor ennek mi az előnye...).


Nem tudom honnan veszitek ezeket a tévinfókat.

2023. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
5# süt rólad, hogy nem jártál gazdasági középiskolába, képzeld, olyan iskolában tanítok számvitelt már lassan 15 éve, amíg az elit kis gimnazisták meg vannak zavarodva első két félévben a több ezer mérlegtételtől és statisztikától, addig a gazdaságisoknak ugyanezek 9-10.ben már le vannak adva és a szakmai vizsgájukban is benne van, az új technikumi rendszer szerint az 5 középiskolák év alatt félévente 2 projektmunkát kell önállóan a tanulóknak megírniuk, ebben benne van a vállalkozás tervezése, aktiválási jegyzőkönyv készítése, tudniuk kell a több ezer számú mérlegtételből mi tartozik, mi követel, ugyanis számlatükröt nem lehet használni a szakmai vizsgájukon, de amúgyis hátráltató tényező lenne, mert sok idő elmenne a keresgetéssel. Míg az elit gimnáziumból jövők sokszor jönnek hozzám korrepetálásra, mert sok nekik egyszerre amit hirtelen első félévben már tudniuk kell, gazdasági iskolásoknak mindez ismétlés. De nyilván te csak jobban tudod. Erősítsd csak nyugodtan, hogy gimnáziumból jobb menni, mint gazdasági iskolából ilyen szakra, legalább a kötelező iskolás óráim után még több volt gimnazistát fogok tudni korrepetálni, akik még sose láttak olyanokat, amiket a közgések már 9-10.ben megtanulnak.
2023. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7. Nem tudom, milyen "iskolában" tanítasz, de az amúgy feltűnt, hogy egyetemi szintű MARKETING szakról beszélgetünk, nem egy mérlegképes könyvelői tanfolyamról? :D


Egyetemen egyszerűen hasítani lehet a különbséget a gyenge szakközepesek és az erős gimnáziumból jövők között. Gyenge alapokra sajnos nehéz építkezni. Nem lehetetlen, de félrevezetés az, hogy egy szakgimnáziumból vagy szakközépből jövő gyengébb képességű diáknak könnyebb dolga lenne egy gazdasági szakon, mint egy erős gimnáziumból érkezőnek.


Rendben, a számvitellel nekem is meggyűlt anno a bajom (az ország egyik top gimnáziumából, matek faktól érkezőként :D), azóta se lett a kedvencem, csinálja, akinek ehhez van idegrendszere. Én magas szintű vállalati stratéga vagyok, nem könyvelgetek.

2023. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gyenge szakközép? Egyébként meg 2020 óta már technikum, legalább néznél utána. Akik meg a mi iskolánkból repülnek ki, az itteni jobbakból a jobbak a Corvinuson is szárnyalnak, nem kell ledegradálni a technikumokat, annyi, hogy csak első évben vannak természettudományos tantárgyak és a tesin, illetve kötelező érettségi tantárgyakon kívül szakmai tantárgyak vannak heti 15-20 órában. Igen, itt is jónak kell lenni matekból, aki nem bírja, az még első évben kibukik, mi sem engedjük át jófejségből azokat, akiknél úgy érezzük, később nem lennének alkalmasak erre a szakra. Ebben az iskolában a kötelező érettségi tantárgyakból ugyanúgy megkapják ők is a megfelelő felkészítést, orvosira innen valóban lehetetlen menni, mert nincs biosz kémia, de úgy gondolom aki idejön kilencedikben, abban nincs is ilyen vágy. A sima gimnazistákkal ellentétben ők érettségit és szakmát is szereznek, nemcsak egy érettségit és nem kell éveken keresztül töltelék tantárgyakat tanulni, amik nem is érdeklik az adott tanulót. Szóval nem kell ledegradálni a technikumokat, egy BGE-re kifejezetten jó alap. Nemcsak a pénzügy-számviteli szakra, de a marketingesre is.
2023. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

9. Nem degradálom a szakközepeket, de tény és való, hogy szakközépbe gyengébb diákok járnak, és mivel a tanárok hozott anyagból dolgoznak, így csodát nem lehet tenni... Azzal egyetértek, hogy ha érettséginél megáll valaki, akkor egy szakközép jobb, mint egy sima gimnázium. De egyetemhez jobb egy erősebb gimnázium szerintem.


(Nota bene: három lányomból kettő erős gimnáziumba járt és utána közgazdász lett, a harmadik lányom meg eleve gazdasági szakközépbe jár, így van fogalmam arról, hogy mit beszélek. A rokonságból más is járt gazdasági szakközépbe korábban, és közülük egy még egyetemre is utána - és egyetemen is voltak csoporttársaim mindenféle háttérrel, tehát sokrendbeli tapasztalatból beszélek.)

2023. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!