BGE nehez egyetem?
Levelezon szeretnek, mindenkeppen dolgozni szeretnek majd mellette teljes allasban
Koszi a valaszt!
Sajnos nem is elsősorban az a fontos, melyik egyetem, hanem az, milyen szak. Bármelyik intézmény félvállról veszi a levelező képzést, pont azért, mert tudják, a diákok sem teszik oda magukat. Család mellett vannak, dolgoznak, csak a papír kell nekik... Pont senkit nem érdekel a valós, mély tudás, erre alapoznak a tanárok, és ezért kalapot sem ér a levelező.
Tehát ez egyfajta önbeteljesítő...
A BGE alapvetően nem rossz egyetem, de minden egyetemen ha a nappali a 100%, akkor a levelező az kb 20-50%. Nyilván ez azt jelenti, hogy a BGE levelező még mindig jobb, mint valami secunder intézmény levelező képzése.
Utolsó ugye csak viccelsz ezzel a közgazdasági iskolával? :D
A BGE-n konkrétan a matekon szív mindenki, az meg pont hogy lófax meg esti fény a közgazdasági iskolákban. Amit meg amúgy tanítanak szakgimnáziumban, azt az egyetemen lenyomják az első két órán.
Semmi előnyt nem jelent a közgazdasági szakgimnázium, inkább hátrányt az erősebb gimnazistákkal szemben. Az meg, hogy egy éven ne hallj új infót, röhej. (Már eleve matekból statisztikából megfektetnek.)
4. "ha a nappali a 100%, akkor a levelező az kb 20-50%"
Először is együtt vizsgáznak a nappalisok és levelezősök, és emiatt az anyag 100%-os átfedésben van. Másodszor is a levelezőskönek heti 1.5 teljes nap van, és igaz, hogy ez alatt papíron fele annyi órájuk van csak, mint a nappalisoknak, viszont cserébe nagyobb az órákon a részvételi arány.
Harmadrészt pedig a BGE-s oktatók szerint a levelezősök eleve jobbak, mivel sokan második diplomát csinálnak, de általában eleve idősebbek, komolyabban veszik, többet és jobban tanulnak, illetve lehetőleg szakmai helyen dolgoznak mellette (azt meg ugye nem kell magyarázni, hogy ha valaki nappal marketing menedzser vagy piackutató főállásban, és e mellett végzi a marketing szakot, akkor ennek mi az előnye...).
Nem tudom honnan veszitek ezeket a tévinfókat.
7. Nem tudom, milyen "iskolában" tanítasz, de az amúgy feltűnt, hogy egyetemi szintű MARKETING szakról beszélgetünk, nem egy mérlegképes könyvelői tanfolyamról? :D
Egyetemen egyszerűen hasítani lehet a különbséget a gyenge szakközepesek és az erős gimnáziumból jövők között. Gyenge alapokra sajnos nehéz építkezni. Nem lehetetlen, de félrevezetés az, hogy egy szakgimnáziumból vagy szakközépből jövő gyengébb képességű diáknak könnyebb dolga lenne egy gazdasági szakon, mint egy erős gimnáziumból érkezőnek.
Rendben, a számvitellel nekem is meggyűlt anno a bajom (az ország egyik top gimnáziumából, matek faktól érkezőként :D), azóta se lett a kedvencem, csinálja, akinek ehhez van idegrendszere. Én magas szintű vállalati stratéga vagyok, nem könyvelgetek.
9. Nem degradálom a szakközepeket, de tény és való, hogy szakközépbe gyengébb diákok járnak, és mivel a tanárok hozott anyagból dolgoznak, így csodát nem lehet tenni... Azzal egyetértek, hogy ha érettséginél megáll valaki, akkor egy szakközép jobb, mint egy sima gimnázium. De egyetemhez jobb egy erősebb gimnázium szerintem.
(Nota bene: három lányomból kettő erős gimnáziumba járt és utána közgazdász lett, a harmadik lányom meg eleve gazdasági szakközépbe jár, így van fogalmam arról, hogy mit beszélek. A rokonságból más is járt gazdasági szakközépbe korábban, és közülük egy még egyetemre is utána - és egyetemen is voltak csoporttársaim mindenféle háttérrel, tehát sokrendbeli tapasztalatból beszélek.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!