Élelmiszerbiztonsági és minőségi mérnök MSc- mennyire nehéz?
A Debreceni Egyetemről van szó, az alapszakom vegyészmérnök. Nagyon elfáradtam és szeretnék valami könnyebb MSc-t végezni, alapvetően nagyon érdekel a táplálkozás és az élelmiszerek, de mégjobban érdekelne mennyire kell megszenvedni mire a végére érek, mert itt kikészültem. Levelezőre jelentkeznék.
Mik a szórótárgyak, amik nagyon nehezek? A szerves kémiával és a biokémiával nem vagyok jóban, nem kaptunk semmilyen alapot, hiába mentünk át valahogy.
Aki esetleg ugyanígy vegyészmérnökről ment erre a szakra, mik azok a tárgyak amiket esetleg be kellett pótolni és amiket elfogadtak már teljesítettként?
MSc jóval könnyebb mint a BSc mivel nincsenek szórótárgyak, akit MSc képzésre felvesznek az jó eséllyel elvégzi, max azért hagyják ott a szakot ha valami közbejön a hallgató életében pl: súlyos egészségügyi problémák, külföldre költötés, teljesen más területre orientálódik de nem azért mert kiszórják a népet.
Egyébként halkan jegyzem meg hogy értelme nem sok van elvégezni ez nagyon alacsony egzisztenciájú szak.
"Egyébként halkan jegyzem meg hogy értelme nem sok van elvégezni ez nagyon alacsony egzisztenciájú szak."
Kérdezni is akartam már én is, hogy ezeknek a szakoknak mi értelme amúgy? Semmi karrier stb, csak romlott húsokban meg élelmiszerekben turkálhat végig. Egy jó gazdasági szakkal, vagy egy jogász szakkal vezetői szintre juthat, ez meg semmi xD Sose értettem gimiből is miért megy valaki ilyen szakokra, nem gondolnám, hogy bárkinek is ez a vágya, eleve senki nem tudja sztem, hogy mit csinál egy élelmiszermérnök. Én továbbtanulás előtt tudtam meg, hogy létezik ilyen szak, mikor a zseni, penge matekos osztálytársam, aki 93%-os emelt matek érettségivel idejelentkezett, hogy elcsessze a jövőjét, ahelyett, hogy villamosmérnökire ment volna ezzel a tudással, most kb. úgy keresne havi egymilliót, hogy ő dönti el mikor van kedve dolgozni xD
"Sose értettem gimiből is miért megy valaki ilyen szakokra"
Azért mert tájékozatlanok és buták. Mérnökinfó elvégzése után be lehet tölteni olyan 'mérnök' megnevezésű pozíciókat ahol 5 éves tapasztalattal 2 - 2,5 milliós bérek vannak pl: DevOps mérnök, Cloud mérnök, Kiberbiztonsági mérnök, Hálózatbiztonsági mérnök stb... és pár ilyen tudatlan ember azt hiszi hogy ha elvégez egy büfémérnöki szakot mint pl: élelmiszer-, jármű-, agrár-, közlekedés-, vegyész-, építészmérnök akkor belőlük megbecsült magas fizetéssel rendelkező munkavállaló lesz csak mert a szak neve tartalmazza a 'mérnök' szót. Aztán elvégzik a szakot és szembesülnek a valósággal hogy budapesti lakosként talán 1 év alatt sikerül kifogni egy minimálbéres állást, vidékiként pedig örülhet ha 100 km-es körzetben kell csak ingáznia a minimálbérért a munkahelyére és 3 éven belül talál magának munkahelyet.
Mérnöki képzésekből csak a mérnökinformatikus, villamosmérnök, mechatronikai mérnök és ezek után még a gépészmérnök aminek munkaerőpiaci potenciálja van a többi mérnöki szak az bohóckodás ami a fizetésekben és az elhelyezkedési lehetőségekben is meglátszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!