Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-ra járó emberek, ti...

SOTE-ra járó emberek, ti hogyan éltétek meg az egyetemi éveket?

Figyelt kérdés
Főként az ÁOK-sokhoz intézném ezt a kérdéssorozatot. Milyen mentális állapotot váltott ki belőletek a SOTE? Pozitív vagy negatív irányba mozdult el az életetek az egyetemi évek alatt, mondjuk a mentális állapototokat tekintve? Nyilván az ember életében vannak mélypontok és ugyanúgy nagyon pozitív élmények is, de én úgy általában a kedélyállapototokra lennék kíváncsi és hogy úgy átlagban mennyire viselt meg az egyetem benneteket? Valamint arra is kíváncsi lennék, hogy voltak-e olyanok, akik orvosi kezelést kellett igénybe vegyenek (akár gyógyszeres kezelés), mert már nem bírták esetleg a mentális gyűrődést, a stresszt, a szorongást (pl. pszichiáter, neurológus)?

2023. aug. 12. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

Nos, érdekes vetülete van a kérdésednek...

A SOTÉ-s hallgatók alapvetően elég stresszesek, összehasonlítva őket más prímer egyetemeken tanulókkal. Ennek feltehetően a tananyag mennyisége az ok, valamint azért az 1M+ képzési ktg (félévente) is rásegít.

Minden egyetemen, így a SOTÉ-n is van buktató tárgy, általában ott az anatómia. A Sobotta van vagy 10kg.

Az ÁOK a SOTE szakai között is a leginkább elismert szak. Itt talán hatványozottan igaz a stresszre való hajlam, a szorongás.


Azt tapasztalni lehet, hogy alapvetően a lányok sokkal nehezebben kezelik a szorongást (pl viszgastressz) és ugye a SOTÉ-n feminin hatás van, így nem is csoda, ha a stressz általános.


Ennek minősített változatára is van példa, akár diagnosztizálva, akár diagnosztizálatlanul.

2023. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden egyetem meg tud viselni bárkit nem csak az orvosi. A lényeg az, hogy próbálj minél nagyobb hangsúlyt fektetni a mentális egészségedre, mert a kiegyensúlyozottság nagyobb hatékonyságú tanulást eredményez.


A legtöbb egyetemista egyébként visszatekintve bánja, hogy mennyire rástresszelt a dolgokra. Nekem a kedvenc felfogásom egy kedves ismerősömtől ered (aki orvosira járt):

Ha tanultam, akkor nincs min stresszeljek. Ha nem, akkor vizsga előtt már minek stresszeljek?


Lényeg, hogy próbálj megfelelő időbeosztást csinálni magadnak, ez tanulható folyamat és vannak erre irányuló workshopok, ha netán nem menne magadtól.

A vizsgák idejére ha akarod ha nem úgyis marad egy halom tétel amit 0-24-be fogsz tanulni, de azért nyilván nagyon fontos hogy próbálj meg magadtól év közben is tanulni. Amin pedig lehet, azon ne stresszelj, fontos hogy tartsd észben, hogy körülötted is mindenki ember, ők is hibáznak, ők is empatikusak sokszor. Nem mindenki, de néhány szituációt könnyebb átvészelni ha tudod, hogy valószínűleg megértő fülekre lelsz (termesztésen most nem olyansmire gondolok, hogy azt mond a vizsgáztató profnak hogy meghalt a nagymamád és emiatt nem tudsz készülni... )


Ha úgy érzed segítségre van szükséged akkor nyilván fordulj szakemberhez.


Illetve, a személyes tapasztalatom nekem az, hogy ha a magánéletbe van gebasz (párkapcsolati gondok, társkeresési nehézségek, gyász, bármi ilyensmi) akkor az sokkal de sokkal negatívabb hatással van mindenre (beleértve a tanulást is), mintsem simán csak az orvosi és a tananyag. Úgyhogy tényleg fontos, hogy próbáld a magánéleted is kordában tartani.

2023. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok SOTE-s, de ÁOK-s igen, csak máshol.


Meglepődnél mennyien járnak pszichiáterhez. :D

2023. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!