Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért 5 éves az iskola? Én...

Miért 5 éves az iskola? Én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy felnőttképzési szak, de miért 5 éves? Egy egyetemi mérnökinformatikus szak is csak 3,5 év.



2023. aug. 10. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Amit linkeltel az egy kozepiskolai vagy ujabb neven szakgimnaziumi kepzes. 8 altalanost vegzett tanulokat varnak, ezert 5 eves. A letoltheto pdf-ben van benne.
2023. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy nem az iskola hibája. Mindenkinek volt valamilyen egyedi weblapja, az infós suliknak nyilván profibb. Odafent kitalálták, hogy ez nem jó, egységes arculat kell, főleg a felvételizők meg a felnőttoktatás miatt. Ránk kényszerítették ezt a tartalomkezelő rendszert, amiben vannak fix, nem általunk kezelt menüpontok. A "felnőttek szakmai oktatása" alatt, ha bejelölöd az iskolátokban felnőttképzésben oktatott szakmákat, automatikusan beteszi a szakmának azt a leírását, ami a nyolcadikosoknak készült változat, akik közismerettel együtt tanulják (azaz technikumban érettségire is felkészülnek közben). Azt viszont nem árulják el, hogy érettségi után ez (is) csak két év.
2023. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen! 2-es, Te is ezen a területen dolgozol?

Hol tudok felnőttképzésre jelentkezni, és az mennyi idő érettségi meglétével?

2023. aug. 11. 00:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, technikumban dolgozom. Két év jellemzően, ha nappalin végzed. Felnőttképzésben lehet rövidíteni ezt is, de például a szoftverfejlesztő és tesztelő esetén nem érdemes, mert nem tudod megtanulni annyi idő alatt (hacsak nem már dolgoztál benne, csak a papír kell). Az iskolának viszont rövidítve éri meg tartani, mert ugyananynit kap egy tanuló után, csak kisebb költséggel.

A másik probléma ezzel a szakmával, hogy jól összeraktak egy full-stack tudást a tantervben, csak nem fizetnek annyit az oktatóknak, amennyit egy full-stack fejlesztő keres. Néhány helyen azért vannak jó oktatók (az anyagi lemaradást maszekban pótolják). A másik megoldás, hogy a képzést duális partner csinálja, azaz egy cég. Az a baj, hogy igazából akkor is jól járnak (= tudnak nyereséget realizálni, ha elég nagy a csoport), ha nem teszed le a vizsgát, ezért ez sem garancia semmire.


Az, hogy a honlapjukon szerepel, nem jelenti azt, hogy indítják is ezeket a felnőttképzéses osztályokat - mert nem jön össze elég jelentkező. Ha elég lelkes vagy, akkor papírt még tudsz szerezni (=engednek vizsgázni, ha látják, hogy egyénileg haladsz), de ezen a szinten (=nem diploma) az IT-ben a papírnak nincs jelentősége, a tudás számít.


Hívd fel nyugodtan az iskolát, azzal még nem kötelezed el magad, de több információd lesz, mint nekem innen távolról... :)

2023. aug. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha publikus (ha más nem privátban) melyik technikumban dolgozol? Kérhetnék segítséget?


Teljesen nulláról indulnék neki a szoftverfejlesztő-, és tesztelő szaknak. Úgy könnyebbnek érezném a tanulást, ha hozzáértő személyek tanítanának, mint magamtól tanulnék. Legalább is az informatikával így vagyok, de a fizikával és matematikával nem. 25 éves vagyok.

2023. aug. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!