Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz, ha azért jelentkezem...

Gáz, ha azért jelentkezem állami helyre, hogy megmaradjon a jogviszonyom, ezzel elvéve más elől a helyet?

Figyelt kérdés

Záróvizsgák tavasszal vannak nálunk csak, viszont nekem az őszi félévre nem maradnak tárgyaim (csúszom). Azért meg nem fizetnék ki 300ezret, hogy faktos órákra járkáljak.


A diákmunka, ahol vagyok, elég jó, viszonylag jól keresek vele + home office, így ezt nem hagynám itt. Viszont csak nappalis diákokat foglalkoztatnak...

Arra gondoltam, hogy februárban beadnám olyan szakra a jelentkezést, aminél államira tuti felvesznek, egy félévet "oda járnék" (papíron), a mostani szakomon meg azt a félévet passziváltatnám. Aztán tavasszal megcsinálom a zv-ket az eredeti szakomon, és kész.


Ez így működhetne?

Nem gáz, hogy nekem semmi célom azzal a szakkal, amire februárban jelentkezem, de más elől elveszem a helyet (427 pontom van, szóval valószínűleg akad olyan szak, ahová államira bejutok)?


2023. aug. 10. 14:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De ha passzívra állítod a félévedet, attól még nappalis jogviszonyod lesz, csak nem aktív, hanem passzív. Passzív hallgatói jogviszonnyal is tudsz diákmunkat vállalni, annyi a hátránya, hogy így a TB-t magadnak kell fizetni (de mivel dolgozni fogsz, ez a te estedben nem gáz), illetve az 50%-os utazási diákkedvezmény így nem fog járni.
2023. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%
Olyan nincs, hogy "nappali jogviszony". A hallgatói jogviszony vagy aktív, vagy passzív. A nappali/levelező az a munkarend. De nappali tagozaton is lehet aktív vagy passzív a jogviszonyod státusza. Rengeteg idő van még a jövő februári felvételi időszakig, addig tedd tisztába, pontosan milyen feltételekről is van szó a munkahelyeden
2023. aug. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem kell a TB-t fizetni passzívon.
2023. aug. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13: Srry, akkor csak az utazási kedvezmény nem jár passzív jogviszony esetén.
2023. aug. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ezek a feltételek, megkérdeztem.

Ha nincs őszi féléves matrica a diákomon, nem dolgozhatok ott.

2023. aug. 11. 07:57
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor is furcsa. Nem találkoztam még olyan egyetemmel, ahol ősszel nincs záróvizsga. Bárki, bármikor, bármi miatt csúszhat. Ha tavasszal fel tudod venni az őszi féléves tárgyaidat, akkor a zv-t is meg tudod csinálni ősszel. Ennek kérdezz utána a TO-n. Azt is kérdezd meg, van-e lehetőség arra, hogy kreditalapon fizess az őszi félévben. Tehát pl. felveszel egy 4 kredites tárgyat, és ezért fizetsz 4x3000 Ft-ot. Vagy kérsz valami költségtérítési kedvezményt.


Ne kezdj el egy szakot csak azért, mert kell a jogviszony. Egyrészt másoktól veszed el a helyet. Másrészt teljesen feleslegesen herdálod az államilag támogatott féléveidet. Lehet, hogy még jól fognak jönni egyszer.

2023. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!