Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azok segítségét kérem, akik...

Azok segítségét kérem, akik min. harmadik félév után hagyták ott az egyetemet állami támogatás mellett. Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Lehetőségek:


I. Kitesznek az államiról és következő félévben felszólításra sem fizetek - fizetési hátrálék miatt.

II. E félév végén megszüntetem a hallgatói jogviszonyomat - erre konkrétat nem találtam, mit, hogyan és mikor, az iskola (Pázmány) szabályzatában nem volt konkrét, csak hogy a dékán hatáskörébe tartozik a tanulói ok miatti megszüntetés. Elsőre úgy tűnik, mintha csak kiskapuk alatt, direkt ez nem megoldható. A felsőoktatási törvényt még nem olvastam át teljesen.

III. Egymás után két félévet passziváltatok és ha utána sem jelentkezem be, ilyenkor automatikusan megszűnik.


A legfontosabb információ, hogy államin vagyok, nem önköltségesen. Az eddig felhasznált támogatás felének az inflációval megfelelő összegét kell visszafizetnem. Első körben egyszerre, a hallgatói jogviszony megszünését követő 30 nap alatt/Oktatási Hivatal értesítője után 30 nappal. Lehetőség van viszont pl. hazai munkaviszony alapján kiváltani.


Nekem négy releváns félévem lesz az e tavaszival együtt, ami 600 napot jelent és hogy ne legyen fizetési kötelezettségem, 965 nap alatt kell min. 600 nap munkaviszonyt felmutatnom. Az egyetemet mindenféleképpen ott akarom hagyni és máshol sem szeretnék tanulni. Ezzel a halálos ítéletemet írom alá, az önéletrajzomban majd félbehagyva szerepel esetleg az egyetem, de ha maradok, akkor is csak szopok. Stb.


Egy félévem 200 ezer forint, szóval alaphangon 400 ezret kell pengetnem, plusz a kamat és elvileg a nem teljesített kreditekért is fizetni kell. Erre tudtok válaszolni?


Munkát még most kezdtem el keresni, kétséges, mikor tudok munkába állni, mert ténylegesen lépni minimum kéthavi fizetés után mernék.



2023. márc. 6. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Az egyetemen felhalmozott akármilyen pénzügyi hátraléktól nem tudsz megmenekülni, azt be fogják hajtani - ha más nem adók módjára. (Jobb, ha kifizeted.)

2. Általában úgy szokott lenni, hogy írsz egy kérvényt vagy beadod neptunon, hogy kéred a hallgatói jogviszonyod megszüntetését. Senkit nem érdekel a rizsa körülötte, hogy miért, kéred és kész.

3. Igen, ez minden egyetemen így van.


+1: az önéletrajzodba semmi értelme beleírnod ezt a befejezetlen képzést, a munkaerőpiaci értéke olyan, mintha el sem kezdted volna.


Nem tudom mi késztet erre a lépésre, jó tanácsként mondom, hogy gondold át újra. Good luck!

2023. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az I. pont a legnagyobb hülyeség, amit valaha olvastam, a tartozásod mindenképpen tartozás, be fogják rajtad hajtani, talán kamatostul is, szóval ezt semmiképpen nem játszaná meg egy normális ember sem.

Egyébként meg, hallgatói jogviszonyt bármikor meg lehet szüntetni, ha a Tanulmányi Osztályodra bemennél, ott bőségesen ellátnának információkkal, teendőkkel. Valószínűleg, ahogy előttem írták, a Neptunban van erre opció, de érdemes előbb a saját Tanulmányi Osztályoddal beszélned.


A próbaidő mindenütt 3 hónap szokott lenni, valahol 4-6 hónap, szóval ha 100% biztos állást akarsz, akkor én nem 2 havi munkaviszony után hagynám ott az egyetemet.


Egy befejezetlen képzés az égvilágon semmire sem jogosít, kár leírni az önéletrajzba.


Nem tudom mi az okod erre, de én mindenképpen még ötször átgondolnám a helyedben. Sok olyan munkahely van Magyarországon, aminél csak az a feltétel, hogy legyen akármilyen diplomád, főleg pl. közigazgatáson belül vannak olyan helyek, ahol nem feltétlenül kell specifikusan államigazgatással kapcsolatos végzettség. Persze, lehet fújolni a közigazgatásra, de akárhogy is nézem, nincs hétvégén munka, van egy munkarend, bértábla, és 50+ évesen is lehet ülni egy irodában, míg mondjuk építőiparban nem biztos, hogy annyi idősen még mindig tud dolgozni meg emelni az ember súlyos kilókat, de ez most csak egy darab példa volt, alapvetően rengeteg hely van, ahol nincs konkrét elvárás végzettséget illetően, csak diplomát kérnek. Szóval, még ha úgy is érzed, hogy nem ér sokat majd a diplomád, én a helyedben már befejezném, ha 2 évet elvégeztél (és amennyiben ténylegesen megvannak a tárgyaid többsége), mert az elvesztegetett állami féléveid számát már úgysem kapnád vissza. Ledolgozni amúgy bármiben le lehet itthon a támogatásod összegét, nem kell a diplomádhoz kötődő szakmában. Viszont, ha ott is hagynád, elvileg kell kapnod ügyfélkapura majd egy tájékoztatást erről, tehát nem magadnak kell kitalálnod az összeget. Én viszont a helyedben befejezném, ha ez egy 3 éves alapszak. Lehet, hogy kiégtél, de ha dolgozol pár évet, lehet hamar rájössz, hogy mégiscsak jobb lett volna a diploma, viszont, ha egyszer kiesel a tanulási rutinból, nagyon-nagyon nehéz visszarázódni!

2023. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elsőt rosszul fogalmaztam meg. Tudom, hogy fizetni kell, nincs teljes kibúvó, csak ha átkerülsz önköltségesre és valamiért nem fizetsz, megszűnik a jogviszony és utána lesz a törlesztése az addig elhasználtaknak.


A Neptupon ilyen kérelem meg nincs, csak más egyetemek tájékoztatóinál találtam konkrétat. A sok kérdés miatt először itt akartam értetlenkedni, nem a Tanulmányi Osztályon.


Köszönöm a válaszokat!

2023. márc. 6. 16:10
 4/5 NTBS ***** válasza:
23%
Tanulni kellett volna. Megpróbálnék a költségtérítéses képzésben jól teljesíteni, hátha vissza lehet kerülni.
2023. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet eltérés különböző egyetemek gyakorlatában, nem érdemes az ilyen TO-ra tartozó dolgokat itt feltenni, az ő általuk mondott információ lesz 99%-ban biztosan jó.
2023. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!