Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz, ha azért jelentkezem...

Gáz, ha azért jelentkezem állami helyre, hogy megmaradjon a jogviszonyom, ezzel elvéve más elől a helyet?

Figyelt kérdés

Záróvizsgák tavasszal vannak nálunk csak, viszont nekem az őszi félévre nem maradnak tárgyaim (csúszom). Azért meg nem fizetnék ki 300ezret, hogy faktos órákra járkáljak.


A diákmunka, ahol vagyok, elég jó, viszonylag jól keresek vele + home office, így ezt nem hagynám itt. Viszont csak nappalis diákokat foglalkoztatnak...

Arra gondoltam, hogy februárban beadnám olyan szakra a jelentkezést, aminél államira tuti felvesznek, egy félévet "oda járnék" (papíron), a mostani szakomon meg azt a félévet passziváltatnám. Aztán tavasszal megcsinálom a zv-ket az eredeti szakomon, és kész.


Ez így működhetne?

Nem gáz, hogy nekem semmi célom azzal a szakkal, amire februárban jelentkezem, de más elől elveszem a helyet (427 pontom van, szóval valószínűleg akad olyan szak, ahová államira bejutok)?


2023. aug. 10. 14:50
1 2
 1/16 Irdatlan Infláció ***** válasza:
62%
Lehet hogy gáz, szerintem nem az. Mindenki a maga módjan próbál boldogulni az életben, ez van. Amúgy akkor már olyanra menj ami legalább félig érdekel.
2023. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem végezném el, félév után kiiratkozom, szóval bejárni sem tervezek.
2023. aug. 10. 16:05
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Dehogy gáz. Szánalmas.
2023. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Oké, akkor egyéb ötlet?:D
2023. aug. 10. 16:18
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha biztosan nem lesz szükséged a későbbiekben az államis félévedre és valami tucat szakra jelentkezel (ahol annyi kapacitás van, hogy úgysem szokták feltölteni a helyeket), akkor nem gáz. Nyilván ne orvosira/állatorvosira/pszichológiára jelentkezz, mert ott nagy a harc a bejutásért, hanem mondjuk egy alacsony ponthatáros gazdálkodás és menedzsment szakra.
2023. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is ismerek olyat, aki csak kb tb meg egyéb jogosultság miatt van egy nappalis szakra beiratkozva, egyébként úgyszint be se jár, ennyire ne legyen már senki modoros szánalmas, mint a hármas válaszoló, pont te vagy a gáz ezzel a kommenttel.

Az meg, hogy valaki kiesik emiatt, erről az a véleményem, hogy több pontot kellett volna szerezni. Nehogy már masnak legyen bűntudata, mert ő tisztességes pontszámot se bírt szerezni, hogy felvegyék.

2023. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen világos. Azt írod, februárban jelentkeznél valahova, hogy 2024 őszén ott legyél a másik szakon, de a mostani szakodon nem maradnak tárgyaid, csak a záróvizsgák.


De ha 2024 tavaszán a mostani szakodon teljesíted a kötelező tárgyaidat, akkor megkapod az abszolutóriumodat, és ezzel egyidejűleg záróvizsgázhatsz is. Illetve, ha megkapod az abszolutóriumodat, megszűnik a jogviszonyod is.


Milyen egyetem ez egyébként?

2023. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Eredetileg 2024 tavaszán záróvizsgáznék, de nem fogom tudni ősszel megcsinálni az összes tárgyamat. Ezért lesz pár, amit tavaszra hagyok, így abszolutóriumot sem szerzek, szakdogát sem írok most. Viszont a megmaradt tárgyaimat is szeretném tavasszal megcsinálni, így a 2024-es őszi félévre innen már "nem lesz mit felvennem" úgymond, max. faktokat, azok miatt meg nem fizetném a tandíjat.

Záróvizsgázni 2024 őszén nem tudok, mert nálunk csak tavasszal van rá lehetőség. Az abszolutóriumhoz kell a szakdolgozat is, azt pedig szintén csak a tavaszi félévben adnám le, már a zv-k előtt. Tehát a jogviszonyom így nem szűnne meg, folyamatos lenne még '24 őszén/'25 tavaszán is.

2023. aug. 10. 21:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi akadálya annak, hogy egyszerűen a jelenlegi szakodon passziválj 2024 őszén? Illetve inkább azt kérdezem, miért kell hogy legyen valahol aktív jogviszonyod abban a félévben? A passzív jogviszony is jogviszony, nem szűnik meg olyankor, folyamatos az attól még.
2023. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mert a munkahely, ahol dolgozom, csak nappali jogviszonnyal rendelkező diákokat foglalkoztat.
2023. aug. 10. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!