Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek egyetemre még öregen is?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fura, ha például egy 40 éves, koros ember egyetemre megy tanulni és az ottani fiatal tanulókkal együtt tanul vagy köztük ül. Szerintem egyetemre max. 23 éves korig kellene menni, mert utána inkább csak fura és bizarr az egész. Vélemények?

2023. júl. 27. 21:23
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll, egész egyszerűen nekem ez a véleményem erről az egészről, pont. Ez olyan, mint amikor 40 évesek fiatalos ruhákba öltözködnek, gáz, torz képet ad maga a látvány is, itt is ez van: aki fiatal tanuljon, képezze magát, majd ha felnő, akkor dolgozzon. A felnőtt meg ha nem tanult középsuliban/gimiben és nem tizenévesen kezdte az egyetemet, akkor ne menjen fiatalok közé, mert torz képet ad az egész, menjen tanfolyamokra, időseknek az való, ugyanúgy kap róla papírt stb.
2023. júl. 28. 15:18
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam még nálad nagyobb gyökeret a világon
2023. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne menjen fiatalok közé? Nem kor függvénye, hanem érettségé, hogy ki kivel tud elbeszélgetni. Én csodásan elvagyok a nálam 15-20 évvel idősebb szaktársaimmal. Az elég ritka, hogy valaki 40 évesen nappali tagozatra megy, márpedig csak ebben az esetben lenne körülvéve húszévesekkel. A levelezőt pont azért találták ki, hogy munka mellett, "korosan" is lehessen tanulni. Ott meg az lóg ki a sorból, aki húszéves. "...menjen tanfolyamokra, időseknek az való..." És ha az, amit tanulni szeretne, éppenséggel egyetemi képzésként indul? Nincs olyan, hogy valakinek való valami vagy nem. Mindenki maga dönti el, mit csinál, és amíg nem árt senkinek vele, bizony, akár hetvenévesen is tanulhat.


"...aki fiatal tanuljon, képezze magát, majd ha felnő, akkor dolgozzon. A felnőtt meg ha nem tanult középsuliban/gimiben és nem tizenévesen kezdte az egyetemet, akkor ne menjen fiatalok közé, mert torz képet ad az egész..."


Kit érdekel, mi milyen képet ad mások szerint? (Számomra például tiszteletreméltó képet ad, de senki nem az én vagy a te véleményed miatt fog tanulni vagy nem tanulni.) Elfogadom, hogy neked ez a véleményed, de a felszólító mód, az utasítgató attitűd felesleges, mert nem vagy te az atyaúristen, hogy eldöntsd, kinek hogyan kell alakítania az életét.

2023. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mindenki döntse el maga, mikor mit csinál. Még jó hogy nem az ilyen kis 12 évesek szablyák meg, hány évesen hogyan öltözzek és hova mehetek :D Nekde is jobb lenne, ha a saját kis életeddel foglalkozz, mielőtt még 25 éves vénember leszel...
2023. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

“aki fiatal tanuljon, képezze magát, majd ha felnő, akkor dolgozzon”


Kérdező hadd tanítsak neked egy fogalmat: LIFETIME LEARNING. Normális országban így csinálják. Nem lehet 30 éve tanult skillekkel, technológiákkal, módszerekkel jó munkát végezni a legtöbb szakmában. Az alapok a legtöbb esetben ugyanazok, de gondolj bele: 30 éve még nem volt internet itthon (!!), nem volt mobiltelefonja csak egy pár embernek (!!), az embereknek nem volt emailjük (!!) max. csak valamilyen karakteres vacak. Nem létezett iphone, ipad, google, youtube, tiktok, uber stb. A matek könyvek jók ma is, de azóta rengeteg módszer fejlődött. És te arra ítélnéd a magamfajta boomert, hogy a 30 éve tanult módszerekkel dolgozzam?


Kösz, nem. Tízévente visszaülök az iskolapadba és frissítem magam. Lehet, hogy ez neked nem tetszik, de ez nem zavar. Az én hátam mögött nem fogsz összesúgni, hogy itt van az elavult őskövület boomer. Max nézel egyet, hogy fel kell kötni a gatyót, ha az öregek ilyen képzettek… :)

2023. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakai egyetem...

Na eridj az ólba kiganézni a kucuk alól, meg megfejni Riskát! :D

2023. júl. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem latjatok, hogy a kerdezo sajat magat akarja nyugtatni? Minden bizonnyal leszoltak, miert nem kezdett meg semmit az eletevel, esetleg 1-2 evvel idosebb a szaktarsainak; miert nem tart meg sehol, vagy ki tudja. Kulso megerositest szeretne, hogy teljesen rendben van, ha most meg fiatalon nem talalja az utjat, raer kesobb is. Direkt tett fel provokativ kerdest, hogy pozitiv visszacsatolast kapjon. Mert tudat alatt pont azt szeretne hallani, hogy az ember barmikor tanulhat es nem kell mar 20 evesen sziklaszilard karrierjenek lennie. Illetve legbelul o is fel, hogy a jelenlegi szakja nem er semmit, elavult tudast ad, ne adj isten masok kiturjak majd a helyerol az eletben, akik meg nala is fiatalabbak (meg ot ev es o lesz az "oreg masok" szemeben, ijeszto, de sajna ilyen az elet). Kerdezo, te meg ne aggodj, ha nem jon be a most elkepzeld karriered nyugodtan kitanulhatsz mast is (sot, a tarsadalom el is fogja varni, hogy eleted vegeig tanulj), senki nem fog 'oregnek' gondolni. Sot, igazabol meglepodnel, de az emberek a sajat dolgukkal foglalkoznak es leszarjak a tobbieket 😂 Te sem erdekled peldaul a nalad oregebbeket se fiatalabbakat egy fikarcnyit sem, nyilvan van eleg bajuk nelkuled is.
2023. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent kivancsi vagyok, te negyven evesen majd hogy fogsz oltozkodni. Elarulom, te is fiatalabbnak szeretnel majd nyilvan latszani a korodnal, a kor bizony teged is utoler. 18 elmultal, mar csaladod lehetne, mit vesztegeted itt az idot, mar tul koros vagy az ilyen kerdesekhez. Ha videken elnel teged is mar siman oregnek/"felnottnek" hinnenek bizonyos tarsadalmakban, ne hidd, hogy olyan fiatalnak szamitasz. En 22 vagyok, tudom, mirol beszelek xd
2023. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!