Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek egyetemre még öregen is?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fura, ha például egy 40 éves, koros ember egyetemre megy tanulni és az ottani fiatal tanulókkal együtt tanul vagy köztük ül. Szerintem egyetemre max. 23 éves korig kellene menni, mert utána inkább csak fura és bizarr az egész. Vélemények?

2023. júl. 27. 21:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
40 évesek nem mennek nappalira tanulni, úgyhogy meglehetősen valóságtól elrugaszkodott képet álmodtál meg magadnak. Amúgy meg mért ne? Mert az, hogy Gipsz Jakabeának furcsa és bizarr - hát, sorry, de az a legminimálisabb mértékben sem szempont.
2023. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
1: de éjszakain is furcsán veszi ki magát az egész, miért nem mennek sima fizetős tanfolyamokra? Nem értem.
2023. júl. 27. 21:37
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Érdekli a szak, tanulna valami újat, esetleg pályát akar váltani, mert sok az a maradék 20-30 év nyugdíjig.


Apukám is beiratkozott 50+osan egyetemre (levelező). Van nagyon jó karrierje, csak érdekelte ez is. Szerintem becsülendő az, ha valaki egész életében tanul.


23 éves korig a mestert is alig fejezi be az ember, ha minden jól megy. Phd-ra gáz menni ezek szerint?

2023. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Akinek esze van az nem azért jár egyetemre hogy bulizzon hanem hogy megalapozza a jövőjét. Engem egyáltalán nem zavart hogy idősebb emberek is voltak a szaktársaim, sőt én kifejezetten tiszteltem őket. Viszont a hozzád hasonló idióták kifejezetten irritálók, de legalább csak fél évig voltak az egyetemen, mert utána kiestek.
2023. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
46 vagyok és nem érzem magam korosnak. Ha végzek, 15 évem lesz még a nyugdíjig...
2023. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"de éjszakain is furcsán veszi ki magát az egész, miért nem mennek sima fizetős tanfolyamokra? Nem értem."


Majd ha elmúlsz 13-14, megérted. Éjszakai... Az.

2023. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
5: az már nagyon öregnek számít sajnos. 24 után már idősnek nevezhető mindenki, szerintem. Gondolj bele, mi lett volna, ha tizenévesen kezded az egyetemet, akkor több lehetőséged lett volna, elhelyezkedni stb., mindenhova fiatal munkaerőt keresnek, 25 felett kb. lehetetlen munkába állni.
2023. júl. 27. 22:20
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Tizenévesen is kezdtem. Ez a harmadik diplomám lesz, trollocska.
2023. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"24 után már idősnek nevezhető mindenki"


"25 felett kb. lehetetlen munkába állni."


Ajjaj. Én 28 évesen vagyok most a mesteren, de bújkálnom kellene? Sajnos az alapképzést félbe kellett szakítanom egy időre egészségügyi okok miatt, amiről tudom, hogy egyéni szocproblem. De akkor lehet, hogy már nem is keresek munkát, kérvényezem a nyugdíjazásomat.

2023. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te most troll vagy vagy csak simán sötét? A 2. diplomámat 40 évesen csináltam levelezőn és elég sokan voltak az én korosztályomból. Levelezőt ugyanis jellemzően munka mellett végez az ember. Most készülök beiratkozni egy újabb szakra, immár 47 évesen. A három egyébként hasonló terület, lehetővé teszi, hogy előrébb jussak a mostani munkahelyen, ugyanakkor a sokoldalúság véleményem szerint jól jön, ha esetleg így az 50-hez közel kellene új munkahelyet keresni. Ez ugyanis tényleg nem könnyű. Az, hogy 25 felett nem lehet munkát találni hülyeség. A fizetős tanfolyamoknak is megvan a maga szerepe, jártam is jópáron. Ezek jellemzően a már meglévő ismereteidet bővítik némileg, új ötleteket is adhatnak, de nem nyújtják se azt a végzettséget se azt a tudást, amire szükségem van. Egy egyetem sokkal nagyobb előrelépést tesz lehetővé.

Egyébként meg nem tök mindegy neked ki ül még ott az előadáson? Az egyetem egy ilyen világ, hogy vannak idősebbek is, főleg a levelező szakokon.

2023. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!