Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államira átkerülni lehetetlen?

Államira átkerülni lehetetlen?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, valakit felvesznek önköltségesre, nem sok a hallgató a képzésen, 1 évben viszont jól teljesít az illető, súlyozott 4-es átlaggal. Akkor esélyes, hogy átveszik? Vagy tényleg full kitűnőnek kell lenni?
2023. júl. 21. 15:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom, sok mindentől függ. Egy gazdasági szakon gondolom jóval kisebb az esély, mint egy TTK-n, vagy urambocsá egy tanárin.
2023. júl. 21. 15:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, sok mindentől függ, de ezt a kari szabályzat tartalmazza.
2023. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az adott intézmény TVSZ-át. Abban benne kell lennie az átsorolási feltételeknek ami intézményenként eltérő lehet.


Nem lehetetlen átkerülni, de az egyetemekenek nem az a célja hogy a sok önköltséges államilag finanszírozott legyen.

2023. júl. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor célszerű ilyenkor újrafelvételizni, gondolom én.
2023. júl. 22. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg át lehet kerülni államira, ez általában egyetemenkènt változik,hogy hol milyen körülményeket, tanulmányi átlagot szükséges teljesíteni az átkerülèshez. Viszont a gyakorlatban szinte lehetetlenség, vagy legalábbis nagyon nehéz, mivel nem érdeke az egyetemeknek az átsorolás. Persze nyilván egyetem is szak függő egy kicsit, de összességében nem nagyon lehet.

Igen,azt javaslom hogy próbáld meg az újra felvételit,ha ragaszkodsz az államihoz,vagy nincs más lehetőséged.

2023. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Engem 4-es körüli átlaggal átvettek. (EKKE)
2023. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja és azt kihagytam, hogy Gazdálkodási és menedzsment szak
2023. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!